Як утворюється перегній в природі?

як утворюється перегній в природі ?

Вам знадобиться
 • Ящик для компосту або металеві / дерев’яні / щити для огородження
 • Гній
 • Компоненти для перегною: рослини, солома, листя, органічні залишки
 • Вода
Інструкція
 • . 1

  Лісова підстилка, особливо там, де досить сиро, являє собою унікальну природну фабрику з переробки органічних речовин. Сюди потрапляє листя і трава, шматочки кори, хвоя, останки тварин, відходи їх життєдіяльності. В результаті роботи бактерій грунт в таких низинах стає надзвичайно родючою. Це — коротка схема того, як утворюється перегній в природі. Розглядаючи процес ретельніше, можна почерпнути для себе багато цікавого, а потім застосувати на власній ділянці. Але є й істотні відмінності: природний перегній утворюється значно повільніше, ніж компост в спеціальній купі чи ящику. Однак за своєю суттю обидва варіанти як зробити перегній є дуже і дуже схожими.

 • . 2

  Є люди, які не хочуть возитися з компостними купами через можливе неприємного запаху або роботи з гноєм. Але вони навіть не розуміють як використовувати перегній ефективно, і наскільки це може збільшити урожай. Наприклад, «теплі» грядки дозволяють зібрати урожай огірків майже на місяць раніше звичайного терміну, а урожай помідор, під кущі яких внесений компост, істотно вище. Люблять компост кабачки і гарбузи, чудову врожайність показує полуниця. Тож нехтувати таким добривом не варто. Насправді добре організована компостна купа вимагає до себе не так багато уваги.

 • . 3

  Перше, з чого починається вирішення задачі, як приготувати перегній — це підходящий ящик (дерев’яний або металевий, бажано зі знімною стінкою) або майданчик — забетонована або ж укрита піском, змішаним з соломою. Ємність або майданчик потрібно неодмінно укрити від дощових потоків, а внизу повинен бути стік, щоб вода не застоювалася в купі. Друге питання в тому, як отримати перегній, це збір компонентів. Підходить практично будь-яка органіка — від трави, листя та гною до залишків їжі або підгнилих овочів. Закладка відбувається так: самий нижній шар — гній, пересипаний трохи подрібненими рослинними рештками, вище розташовується шар з інших органічних матеріалів, останній шар — укривной.

 • . 4

  Визрівання компосту відбувається протягом року. Періодично його потрібно трохи перелопачувати і ворушити, даючи доступ повітря в центр купи, що прискорює процес. Через рік нижній шар купи придбає однорідність і втратить неприємний запах — це означає, що перегній дозрів. Компостна купа при належному догляді може служити джерелом цінного органічного добрива безліч років.

ПОДІЛИТИСЯ :
Схожі статті:
Попереднє з категорії:
ПРОКОМЕНТУВАТИ СТАТТЮ :