Як уявляється у відпустці без відпрацювання?

як звільнитися у відпустці без відпрацювання?

Вам знадобиться
 • Заява
 • Поважна причина
 • Особиста розмова з керівником
Інструкція
 • . 1

  Заява за 14 днів. Бувають ситуації, коли терміново потрібно звільнитися, перебуваючи у відпустці. Але згідно Трудовому Кодексу РФ необхідно відпрацювати перед цим 2 тижні. Але все ж, є способи звільнитися і без відпрацювання. Щоб звільнитися у відпустці без відпрацювання, необхідно подати заяву як мінімум за 14 днів до його закінчення, тоді роботодавець не має права змушувати співробітника відпрацьовувати двох тижневий термін покладений ТК РФ. Причому заяву можна надіслати і по факсу, головне, щоб у ньому була вказана дата і стояв підпис співробітника. Але тільки в цьому випадку воно може навмисне загубитися і співробітник відділу кадрів скаже, що нічого не отримував. Тому перед тим як звільнитися у відпустці, слід принести йому заяву особисто, і бажано в двох примірниках, щоб на одному він поставив свій підпис і дату прийняття. Після того як вийде наказ, слід прийти, забрати свої документи і передати справи новому співробітнику, а також підписати обхідний лист.

 • . 2

  Поважна причина. Уявляється, перебуваючи у відпустці можна і написавши заяву за кілька днів до його закінчення, тільки в ньому потрібно буде вказати вагому причину свого відходу, а також дату свого останнього робочого дня. Тільки щоб справа не затягнулося на кілька днів, краще не залишати заяву у співробітника відділу кадрів, а піти з ним безпосередньо до директора, щоб пояснити особисто причину свого звільнення. Так як заробити у відпустці, намагаються багато, а потім подають заяву про звільнення, слід постаратися зберегти це в секреті, тоді директор не буде занадто вдаватися в деталі, підпише заяву і не змусить відпрацьовувати належні за законом 14 днів. Нерідко керівники вимагають документальних доказів причини звільнення, тому потрібно буде заздалегідь потурбуватися про них, в іншому випадку можна буде не розраховувати, що директор відпустить співробітника без відпрацювання передбаченої ТК РФ. А у випадку якщо він не з’явитися на робоче місце в зазначений наказом день, то керівник має право звільнити співробітника за статтею.

 • . 3

  Особиста розмова з керівником. Якщо співробітник, перед тим як піти у відпустку, знає, що можливо не повернеться працювати в цю компанію, і швидше за все йому доведеться звільнятися, то слід грамотно скласти заяву, вказавши в ньому причину «за власним бажанням» і піти з ним до директора, щоб він дав свою резолюцію. Щоб не відпрацьовувати належний за законом термін, слід все чесно розповісти своєму керівнику, який не ухиляючись і не прикриваючись хворим родичем або переїздом в інше місто. Можливо, він підпише заяву і можна буде піти з компанії без відпрацювання. Однак перед тим як отримати відпустку і звільнитися, слід підшукати собі заміну, так можна буде пом’якшити свій відхід, і керівник не буде таїти образу. Також в особистій розмові з директором, слід запропонувати свою допомогу новому співробітнику на перших порах. Поступаючи, таким чином, можна сподіватися не тільки на те, що керівник підпише заяву, а й у разі чого не буде проти повернення в компанію, звільнився. Є кілька варіантів того як можна звільнитися з відпустки без відпрацювання 14 днів, потрібно вибрати відповідний, але в будь-якому випадку, слід запропонувати свою допомогу і залишити свої контактні дані, щоб залишити після себе хороше враження.

ПОДІЛИТИСЯ :
Схожі статті:
Попереднє з категорії:
ПРОКОМЕНТУВАТИ СТАТТЮ :