Як в домашніх умовах умовах розпізнати золото?

як у домашніх умовах умовах розпізнати золото?

Вам знадобиться
 • Пробірного клейма і магніт
 • Хімічні засоби і фізичний вплив
Інструкція
 • . 1

  Золоте прикраса — це дорогий подарунок, який говорить про любові та уваги. Але як дізнатися, чи дійсно куплене ювелірний виріб зроблено зі справжнього золота або це всього лише майстерна підробка, що видається за благородний метал? Купувати золото необхідно в солідних ювелірних магазинах. Поважає себе торговий заклад завжди дбає про свою репутацію і ніколи не стане торгувати фальшивками, на відміну від дрібних ювелірних крамниць, відкритих на кожному кроці. Визначити справжність дорогоцінного металу може ювелір, а й простому обивателю не завадить знати про те, як відрізнити справжнє золото від підробки. Перевірити золоту прикрасу необхідно безпосередньо в магазині перед покупкою. Це не так вже й складно зробити. На будь-якому предметі розкоші повинна бути проставлена проба. Її відсутність на прикрасі сигналізує про те, що виріб не золоте. Але навіть якщо пробірне клеймо і є, це ще нічого не значить.

 • . 2

  У справжнього дорогоцінного предмета проба повинна бути виставлена рівно, з чітко проставленими цифрами. Неакуратний або змащений штамп пробірного клейма з нерівним розташуванням цифр говорить тільки про одне — перед покупцем дешева підробка. Якщо коштовність складається з кількох елементів, тоді відбиток проби повинен бути присутнім на кожному з них. І ще один нюанс, зворотний бік якісного ювелірного виробу завжди виконана акуратно, без нерівностей і тріщин. Потрібно з’ясувати тепер, як відрізнити золото в домашніх умовах без допомоги фахівця. Способів існує чимало і, мабуть, найбільш безневинний з них — перевірка золота звичайним магнітом. Слід піднести магніт до прикраси і подивитися, що буде. Справжнє золото високої якості ніколи не притягнеться до магніту. Якщо виріб виготовлений з псевдозолота, магніт його відразу ж притягне.

 • . 3

  Розібратися в достовірності золотої прикраси можна за допомогою оцту, опустивши в нього коштовність на кілька хвилин. Справжнє золото після контакту з оцтом не змінить свого виду, а підробка потемніє і прийде в непридатність. Крім оцту, хорошим індикатором перевірки металу на благородність може стати йод. Потрібно капнути трохи йоду на поверхню прикраси: на справжньому золоті йод не змінить свого кольору, а на підробленому придбає молочний відтінок. Випробувати якість металу можна і за допомогою Ляпісний олівця, для цього потрібно провести їм по поверхні мокрого золотого виробу. Якщо від олівця залишиться слід, значить золото не справжнє. Визначити достовірність золота можна, злегка подряпавши його поверхню з виворітного боку. Якщо прикраса позолочене, під золотим шаром буде помітний інший метал.

 • . 4

  Мало хто знає, як перевірити справжність золота за допомогою сонячних променів. А в цьому немає нічого модерного. Необхідно лише подивитися на прикрасу при денному світлі і в тіні. Псевдозолото в тіні буде виглядати тьмяно, а справжній благородний метал в обох випадках стане виблискувати. Чисте золото не здатне забруднити шкіру. Тому випробувати улюблене колечко або сережки на відсутність домішок в дорогоцінному металі можна, енергійно потерши прикрасою по поверхні руки. Якщо після цього на шкірі залишиться темний слід, значить, річ виготовлена з низькопробного золота. Всі перераховані вище способи перевірки золота на справжність можуть розпізнати лише дешеву фальшивку. Однак якщо підробка якісна, відрізнити її від справжнього золота в домашніх умовах практично нереально. Тому тим, кого турбує питання, як розпізнати фальшиве золото, можна порадити звернутися до ювеліра. Тільки фахівець здатний достовірно визначити якість ювелірного виробу.

ПОДІЛИТИСЯ :
Схожі статті:
Попереднє з категорії:
ПРОКОМЕНТУВАТИ СТАТТЮ :