Як в домашніх умовах зробити мелірування волосся: корисні поради

як у домашніх умовах зробити мелірування волосся: корисні поради

Вам знадобиться
 • Блондорант
 • Окислювач
 • Фольга або силіконова шапочка
 • Гребінець з тонким металевим кінцем
 • Пензлик для нанесення фарби
Інструкція
 • . 1

  Мелірування — це знебарвлення окремих пасом волосся. Завдяки цій техніці, волосся набуває красиві переливи, здаються більш світлими і будь-яка зачіска стає більш об’ємною. Також мелірування дозволяє приховати сивину. На відміну від звичайного фарбування, дана процедура вважається більш делікатної, оскільки освітлюються не все волосся, а тільки їх частину. Меліровать можна як короткі, так і довге волосся, причому чим тонше пасма, тим природніше виглядає кінцевий результат. У перукарнях мелірування коштує зовсім не дешево, тому багато жінок не можуть дозволити собі цю процедуру. Однак освітлити волосся за допомогою даної техніки можна і вдома. Зробити це не складно, а от гроші будуть зекономлені чималі. Отже, як в домашніх умовах зробити мелірування самостійно?

 • . 2

  Для початку потрібно відправитися в магазин, щоб придбати все необхідне для домашнього мелірування. По-перше, початківцям перукарям потрібні: блондорант (спеціальний осветляющий порошок) і окислювач, який буває разнопроцентним. Підбирати його потрібно дуже акуратно, чим темніше натуральний колір волосся, тим більше повинен бути відсоток окислювача (максимум 12%). Якщо волосся раніше вже піддавалися фарбуванню або, наприклад, хімічній завивці, то варто обмежитися 6% — 9%. На світлі, а також тонкі й ослаблені волосся беруть, як правило, 3% окислювач. По-друге, необхідно купити одноразові рукавички, щоб випадково не забарвити або не пошкодити шкіру рук і спеціальний пензлик для фарбування

 • . 3

  По-третє, залежно від техніки самого мелірування — з фольгою або шапочкою — потрібно придбати, відповідно, або першу, або другу. Фольгу можна купити як спеціальну, для перукарень (переважніше, якщо забарвлюватимуться довге волосся), так і звичайну харчову. В останньому випадку її доведеться самостійно нарізати смужками, ширина яких повинна бути 10 — 12 см, а довжина повинна перевищувати довжину волосся рівно в два рази. Шапочку можна купити професійну силіконову, а можна скористатися і шапочкою для душу або басейну, тільки в цьому випадку потрібно буде виконати в ній дірочки в шаховому порядку. По-четверте, треба буде витратитися на спеціальний гребінець «на ніжці» з тонким металевим кінцем, а для мелірування з шапочкою ще й на пластмасовий гачок для волосся.

 • . 4

  У продажу є і спеціальні набори для мелірування, вони бувають різними — і з фольгою, і з шапочкою, і з усім іншим, що може знадобитися. Крім цього перед самою процедурою фарбування необхідно приготувати миску для змішування блондоранта і окислювача (неметалевий) і, наприклад, старий рушник або будь-яку іншу непотрібну матерію, яка буде потрібно, щоб накрити плечі, щоб не забруднити фарбою одяг. Блондорант змішується з окислювачем у співвідношенні 1: 2, тобто 30 г порошку розбавляють 60 г окислювача і ретельно все розмішують. Отримана освітлююча фарба наноситься на немиті і сухе волосся. Мелірування з шапочкою більше підійде для короткого волосся і його можна виконати самостійно, а от тим, у кого волосся середньої довжини або ж довгі, краще освітлювати пасма, використовуючи фольгу.

 • . 5

  І в тому, і в іншому випадку фарбування починають з потилиці, поступово переходячи на верхівку, віскі і передню частину голови. Така послідовність вимагає найсуворішого дотримання. Товщина пасом залежить виключно від індивідуальних переваг. Також при мелірованії з шапочкою світлі пасма будуть розташовуватися в шаховому порядку, а у випадку з фольгою все залежатиме тільки від власного бажання фарбуватися. Тримають фарбу на волоссі від 20 до 45 хвилин, які починають відраховувати тоді, коли весь склад вже завдано на голову. Чим світліше бажаний відтінок, тим пізніше слід змивати знебарвлюючий склад. Фарбу змивають спочатку простою водою, потім двічі миють голову шампунем, після чого наносять на волосся бальзам.

 • . 6

  При мелірованії з використанням фольги контраст між освітленим пасмами і природними волоссям виходить менш помітним, але виконати таку процедуру без сторонньої допомоги практично неможливо. Гребінцем з металевим кінцем потрібно розділити все волосся на 7 — 8 великих пасом, кожну з яких закріпити на голові затискачем. Після цього починаючи з потиличної частини від кожної великої пасма слід відокремлювати в різних місцях більш дрібні прядки і наносити на них осветляющий склад. Для цього під прядку, яка буде пофарбована, підкладають шматок фольги і, починаючи з коренів, наносять на неї фарбу. Потім забарвлену пасмо накривають нижньою частиною фольги, складаючи її навпіл. Бічні зрізи підвертають, не залишаючи освітлювач можливості потрапити на решту волосся.

 • . 7

  Залишилося розглянути, як у домашніх умовах зробити мелірування волосся з шапочкою. Останню надягають на голову і гачком витягують тонкі прядки волосся через дірочки. Найскладніше в цьому процесі — це витягнути всі пасма однакової товщини. Після цього на них пензликом наносять фарбу. При даній техніці фарбування промивають пасма спочатку не знімаючи шапочки і лише після того, як вся фарба буде змита, її знімають з голови, після чого вже можна буде скористатися шампунем. Як видно, мелірування волосся в домашніх умовах — завдання реально здійсненне, однак легкої її все ж не назвеш, оскільки вона вимагає певного терпіння і вправності. Для тих, кому належить пройти через це вперше, можна порадити придбати вже готовий набір для мелірування і скористатися допомогою подруги.

ПОДІЛИТИСЯ :
Схожі статті:
Попереднє з категорії:
ПРОКОМЕНТУВАТИ СТАТТЮ :