Як в’ялити рибу в домашніх умовах?

як в'ялити рибу в домашніх умовах?

Вам знадобиться
 • Риба
 • Оцет
 • Сіль
 • Марля
 • Соняшникова олія
 • Каструля
Інструкція
 • . 1

  Кожна людина має свої смакові пристрасті. Одні вважають за краще м’ясо, інші — птицю, а третій — рибу. Найцікавіше читати подальший текст буде гурманам третьої категорії. Однак і представникам перших двох варто звернути увагу на те, що вони втрачають, відмовляючись від риби на користь інших продуктів. Звичайно, існує величезна кількість способів приготувати рибу, тим більше, що і вона сама буває досить різноманітна. Багато хто віддає перевагу смаженні, тому що далеко не всі володіють іншими способами обробки. А адже якщо знати, як в’ялити рибу, відкривається можливість доставити собі і своїм близьким справжнє задоволення. Сам процес, спрямований на в’ялення риби в цілому досить тривалий. Він займає від п’яти до п’ятнадцяти днів. Терміни коливаються з причини відмінності розмірів рибин. Багато важить вологість повітря в місці в’ялення. Перед початком в’ялення необхідно, щоб риба трохи висохла, після чого варто зволожити її оцтом і натерти соняшниковою олією. Також, не завадить обгорнути її в марлю. Такі дії не дадуть мухам поласувати рибою. Починати в’ялити можна після закінчення терміну засолу, тобто так само, як коптити рибу в коптильні.

 • . 2

  Природно, перш ніж протягнути нитку в очниці риб, і розвісити їх для в’ялення, потрібно провести попередню підготовку. Нутрощі риби видаляти не потрібно, як і її лусочки. Посоливши в пропорції приблизно один кілограм солі до одного відру риби, потрібно укласти її в каструлю, закрити спеціальним гуртком з дерева і притиснути чимось важким. У такому вигляді риба пролежить до п’яти днів, після чого потрібно змінити одну каструлю на іншу, зі свіжою водою. Коли риба спливе, вона буде вже попередньо готова до в’яленню. В цілому здійснювати це довше, але не так складно, як коптити рибу в домашніх умовах. На відміну від копчення, в’ялення риби відбувається поступово. Цілком реально пильно спостерігати і досить докладно простежити процес цілком. Перші кристали солі з’являються у зябер і на голові. Після цього починає тверднути спинка. Якщо при згинанні риби від кінчика до кінчика вона проявляє пружність і вирівнюється, значить, ласощі вже готове до вживання. Зберігають в’ялену рибу зазвичай в пергаменті. Особливо це стосується великих рибин. Крім того, вона добре зберігається в жерстяних банках, які потрібно закрити кришками, по можливості дуже щільно.

 • . 3

  При дотриманні названих умов, риба обіцяє бути придатною в їжу до декількох місяців, адже неможливо відразу спожити багато, а готувати малими порціями недоцільно. Кожен справжній любитель риби повинен знати і як коптити рибу, і як її в’ялити. Виходять два абсолютно різних страви, які можна вживати з різноманітними супутніми продуктами. Готова в’ялена риба має чудовий, і ні на що не схожий смак і аромат, а так само вельми апетитний вигляд. Гарний бурштиновий колір нікого не залишить байдужим. Необхідно пам’ятати, що добре пров’ялена риба просвічується наскрізь. На поверхні виключені будь виступи солі, а всередині, якщо зняти шкірку, можна виявити шар жиру. М’ясо риби, яка провялятся відмінно, буде пружним і навіть жорстким, але точно не сухим. Тим, хто дуже любить в’ялену рибу, але ніколи не пробував готувати її сам, потрібно обов’язково зробити таку спробу, адже приготоване самостійно улюблене блюдо завжди приносить куди більше задоволення, ніж придбане.

ПОДІЛИТИСЯ :
Схожі статті:
Попереднє з категорії:
ПРОКОМЕНТУВАТИ СТАТТЮ :