Як в’язати віники для лазні?

як в'язати віники для лазні?

Вам знадобиться
 • Тент для сушки
 • Шпагат (мотузка)
 • Сокирка або секатор
 • Гілки для віника
Інструкція
 • . 1

  Заготавливать віники з дуба або берези рекомендується на початку літнього періоду. Листи в цей час міцні, але ще не жорсткі. На початку літа листя дерев багаті ефірними і масляними речовинами. Заготовлюючи березовий віник, гілки рекомендується зрізати з плакучих дерев, так як їх пагони володіють гнучкістю, не ламаються. Віники з дуба можна заготовлювати до кінця серпня. До дерев’яних віникам можна додавати різні лікарські трави, наприклад полин, кропиву, м’яту або деревій.

 • . 2

  Віники не рекомендується ламати з дерев, що стоять поодинці, що ростуть біля автомобільних доріг і залізничних шляхів. Заготівлю краще вирізати в лісовому масиві. У багатьох інструкціях, що описують як в’язати віники для лазні, рекомендується зрізати гілки рано вранці відразу після сходження з листя роси. Для віника краще брати гілки, що розташовуються знизу, тому не доведеться повністю рубати стовбур. Потрібно вибирати пагони, які не встигли одеревенеть.

 • . 3

  Зрізані гілки необхідно на кілька днів залишити подвялятся. Для цього їх потрібно розмістити в затемненому і при цьому добре обдувається місці. Після того, як гілки злегка підсохнуть, їх потрібно відсортувати за довжиною і товщині, для виготовлення хорошого віника перший параметр повинен бути рівний близько 50 сантиметрів.

 • . 4

  Заготовлені гілки з країв необхідно очистити від листя — вийде ручка. Більші, товсті гілки краще розташовувати в середині, більш дрібні — навколо них, такий віник вийде набагато густіше. Існує багато інструкцій, як правильно в’язати віники. Наприклад, в деяких рекомендується додавати в них лікарські рослини, які розташовуються в центрі віника. Йому потрібно зрадити більш плоску форму, так як зроблені у вигляді мітли віники довго і погано сохнуть. Ручку потрібно зв’язати міцною мотузкою (шпагатом) мінімум в двох місцях: на кінці і поруч з листям. Всі вилазять хвости необхідно обрубати сокиркою або зрізати секатором.

 • . 5

  Ручку також можна акуратно обв’язати бинтом або брезентової смугою, занадто товстий віник також робити не рекомендується, рука від такого «знаряддя» буде швидко втомлюватися. Готовий віник повинен мати зелено-матове забарвлення листя і приємний запах. На недельку віники потрібно розвісити в тіні під навісом, після акуратно укласти на зберігання до використання.

ПОДІЛИТИСЯ :
Схожі статті:
Попереднє з категорії:
ПРОКОМЕНТУВАТИ СТАТТЮ :