Як варити клейстер з борошна?

як варити клейстер з борошна ?

Вам знадобиться
 • Борошно, вода
 • Ємність для варіння, сито, віночок
Інструкція
 • . 1

  Клей, приготований в домашніх умовах своїми руками, досі актуальний і користується великою популярністю. Його застосування має широкий спектр. Він незамінний для робіт в дитячій творчості. Без хімічних добавок і замінників — це екологічно чистий продукт. Рецепти, як зварити клейстер з борошна, знайомі з незапам’ятних часів. Але будь-яка господиня, навіть у такий простий процес, може внести деякі нюанси. Наприклад, зробити його більш міцним, що немало важливо при обклеюванні шпалер. А якщо до складу додати мідний купорос або фенол, то під шпалерами не заведуться комахи. Тільки при роботі таким розчином, потрібно дотримуватися заходів безпеки. Домашній клейстер практично не залишає плям на папері, тому для обклеювання стін не потрібно скрупульозна акуратність. При висиханні він робиться прозорим.

 • . 2

  Перед тим, як варити клейстер, потрібно визначити який обсяг розчину буде потрібно, так як цей продукт не призначений для тривалого зберігання. Приготовляти його треба безпосередньо перед початком робіт. У процесі зберігання клейстер втрачає своє клеящее властивість. Якість борошна теж впливає на властивість складу. Вона повинна бути великого грубого помелу. Клейковина в борошні 2 або 3 сорти працює краще, ніж у високосортного продукті — а ось житнє або пшеничне — різниці не має. Муку краще просіяти в приготовлену для варіння ємність, бажано емальовану (каструля, ківш, страва). При зіткненні складу з металевою поверхнею посуду, може статися небажана хімічна реакція. Тому для приготування різних розчинів радять не користуватися металевим ємністю.

 • . 3

  Наступним етапом рецепту «як зварити клейстер», буде заміс рідкого тіста. Для цього в борошно поступово додають холодну воду, при постійному помішуванні. Консистенція тіста повинна бути схожа на густу сметану. Потім у це тісто тонким струменем, поступово вливається крутий окріп. Не забувати постійно помішувати, щоб не утворювалося грудочок, для цієї мети добре користуватися віночком. Але і це ще не все. Утворився заміс поставити на водяну баню, або дуже слабкий вогонь. Продовжуючи заважати розчин, відчуватиметься, як він густіє і набуває клейкість. Потрібно не пропустити момент, коли клейстер придбає прозорий вигляд, це означає продукт готовий. Після охолодження, його треба процідити через сито, щоб розчин був однорідним, без грудочок і без ненавмисного сміття.

 • . 4

  Для отримання одного літра клейстеру, буде потрібно 250 грамів борошна. Якщо остаточний продукт буде сильно рідким, то його потрібно подовше потримати на вогні. Якщо клейстер, навпаки, вийде густим, то в нього можна додати водички і ще трохи проварити. Використовувати клейстер для обклеювання стін шпалерами, можна тільки в охолодженому вигляді. Інакше гарячий розчин зашкодить паперові шпалери. Але дана характеристика клею має свої плюси. Коли при ремонті квартири буде потрібно звільнити стіни від старих шпалер — це буде легко зробити. Слід намочити валиком шпалери гарячою водою, і вони легко відійдуть від поверхні. Є ще одна невелика хитрість: додавши до складу домашнього клею карболову кислоту, термін зберігання клейстеру може збільшитися до декількох днів.

 • . 5

  Для того, щоб клейстер став більш міцним, і міг працювати з будь-якими поверхнями, наприклад, міг клеїти на поверхні з масляною фарбою — в нього додають клей ПВА або столярний клей. Після таких добавок клейстер потрібно ще трохи потримати на водяній бані, щоб склад гарненько розчинився і перемішався. Є простіший спосіб, як зварити клей із борошна. Правда, такий клей можна використовувати тільки для творчих виробів з паперу, для виготовлення прес пап’є. Для цього в склянці холодної води розмішати до однорідної маси дві столові ложки борошна. В емальовану каструльку налити пів літра води і поставити на вогонь. Коли вода закипить, влити в окріп тонкою цівкою борошняної заміс. Постійно помішуючи, знову довести до кипіння.

 • . 6

  Зняти клейстер з вогню і охолодити. Потім процідити і все — клей готовий до застосування. Цей спосіб дозволяє швидко, на швидку руку приготувати клеящее засіб в домашніх умовах. Коли потрібно терміново щось підклеїти в канцелярських цілях. Для ремонту краще користуватися клейстером, приготовленим за першим способом — він надійніший. Крім борошна, як компонент для клейстеру, можна використовувати картопляний або кукурудзяний крохмаль. У будь-якому випадку домашній клейстер не поступається своїми характеристиками виробничим аналогам, а в чомусь навіть перевершує за властивостями. Простота приготування, доступність компонентів, дешевизна — ось переваги цього продукту. Головною ж рисою є те, що він безпечний як в процесі роботи, так і в процесі використання.

ПОДІЛИТИСЯ :
Схожі статті:
Попереднє з категорії:
ПРОКОМЕНТУВАТИ СТАТТЮ :