Як варити яловичину: покрокове приготування страви, справжній рецепт

як варити яловичину: покрокове приготування страви, справжній рецепт

Вам знадобиться
 • Яловичина
 • Овочі
Інструкція
 • . 1

  Варка яловичини ділиться на два способи. Якщо потрібно отримати наваристий і ароматний яловичий бульйон, потрібно опустити яловичину в холодну воду, а каструлю встановити на сильний вогонь. При такому способі в бульйон потрапить більше ароматичних речовин, розчинних білків і мінеральних солей. Якщо ж потрібно готувати смачне м’ясо, то його потрібно покласти в киплячу воду. У тому й іншому випадках вода не повністю покриває м’ясо. Через 15 хвилин після кипіння приблизно 1 / 3 рідини, наявне в м’ясі, потрапить в бульйон. Саме м’ясо зменшиться в розмірах, а обсяг бульйону збільшиться. Як тільки вода закипить, потрібно накрити кришкою і прибрати вогонь до мінімуму. При такому повільному кипінні не відбуватиметься емульгування жиру, що усуне поява в бульйоні сального смаку. Багато господинь знімають появляющуюся на початку варіння м’яса піну. Але робити це не бажано. Сама піна складається з білків, які потрапили з м’яса в бульйон. Тому видалення піни знижує поживність самого бульйону. Непотрібно переживати, якщо піна буде плавати в самому бульйоні. При подальшій варіння вона зникне.

 • . 2

  Сам час варіння яловичини відрізняється в різних випадках і це визначається віком і вгодованістю корови. Яловичина молодий корови чи бика доходить до готовності через 40 — 60 хвилин, якщо ж це м’ясо старого тварини, то до готовності воно може доходити через 2 — 2, 5 години. Чи готова яловичина визначається просто — за допомогою вилки. Потрібно проколоти виделкою саму товсту частину шматка. При легкому входження вилки в м’ясо і якщо з нього не виділилася кров, то м’ясо вже готове. Посолити м’ясо потрібно вже наприкінці варіння — де то за 10 хвилин до закінчення. Але якщо готуватися наваристий і ароматний бульйон, то це потрібно зробити спочатку варіння. Як тільки бульйон відставлений з вогню, то кришку з каструлі знімати не слід, так як це дасть м’ясу настоятися (приблизно хвилин 10). Для досягнення доброго смаку варена яловичина зажадає деяких приготувань перед варінням. Необхідно розморозити м’ясо не вдаючись до якихось способам для цього. Спочатку потрібно промити м’ясо проточною але теплою водою. Не потрібно заздалегідь замочувати його водою або солити — сам смак і поживні речовини в м’ясі підуть при передчасному появі соку. Бажано прибрати з м’яса всю плівку, сухожилля і дрібні кісточки. Варити м’ясо потрібно цілим шматком і коли воно приготується можна порізати його на необхідні шматочки. Є секрети приготування яловичини, і про них буде сказано нижче.

 • . 3

  Яловичина вариться як в овочевому бульйоні, так і в простій воді. Якщо лягає шматок в киплячу воду — шар з білків в м’ясі згортається, при цьому не відбувається потрапляння поживних речовин у воду. Якщо опустити шматок яловичини відразу в холодну воду, то у воді опиняться велика частина речовин і бульйон буде дуже насиченим. Відварювати яловичину потрібно в каструлі у якої щільно закрита кришка і кипіти вона повинна на маленькому вогні. При такому приготування залишається весь жир в бульйоні. Не можна доливати воду у вже готується бульйон, це вплине на смак як м’яса так і бульйону і погіршить його. Вище було відзначено, який час потрібно, щоб приготувати м’ясо і це визначається видом корови, її віком і яку частину туші готується. Зрозуміло, що на показник часу впливає і розмір шматка м’яса. Великий шматок м’яса потребують близько двох годин варіння, якщо це телятина, то півтори години. Наприклад, баранина вариться від двох до двох з половиною годин, а свинина приблизно годину. М’ясо курки звариться через три години, тушка бройлера — за одну годину, м’ясо курчати — всього хвилин за тридцять. Коли м’ясо приготувалося, то при входженні до нього вилки, має відчуватися легке входження. У випадку не повної готовності м’яса — там де був прокол виделкою з’явиться рожево-червоний сік.

 • . 4

  Як варити яловичину і прискорити приготування м’яса? Можна прийнявши на озброєння деякі нюанси: Можна змастити шматок м’яса гірчицею перед тим як почати готувати, і залишити полежати на пару годин. Але перед опусканням у воду — змити гірчицю. Треба трохи відбити м’ясо і в воду покласти ложку оцту. М’ясо можна витягне ненадовго з бульйону, який вариться, і покласти у воду холодну. Це допоможе швидше звариться і м’ясо стане м’якше. Смакові якості страви будуть прямо залежати від продуктів і їх якості. Чималу роль відіграє і дотримання вище викладеним рад. Безсумнівно досвід і слушні поради дадуть неоціненну можливість готувати свої страви завжди і скрізь так, що від цього всі «пальчики обліжут». Приємного апетиту!

ПОДІЛИТИСЯ :
Схожі статті:
Попереднє з категорії:
ПРОКОМЕНТУВАТИ СТАТТЮ :