Як вести переговори по телефону?

як вести переговори по телефону ?

Вам знадобиться
 • Телефон
 • План переговорів
 • Папір
 • Ручка
Інструкція
 • . 1

  Зустрітися особисто з клієнтом або партнером вдається далеко не завжди. І тоді на допомогу приходить телефон. Саме завдяки телефону вирішується величезна кількість проблем за менший час. Телефонний зв’язок забезпечує обмін інформацією на будь-якій відстані. Щоб телефон став ефективним компонентом у проведенні переговорів, потрібно правильно ним користуватися. А точніше вміти виразно викладати свої думки. Для цього не просто бажано, а обов’язково знати правила телефонного етикету.

 • . 2

  Як вести телефонні переговори, щоб вони виявилися дійсно корисними для бізнесу, а не нашкодили йому? Звичайно, треба в першу чергу знати, про що піде мова. Особливо якщо це вихідний дзвінок. Тобто не слід телефонувати, чи не визначившись з метою розмови. Корисно буде скласти невеликий план бесіди, виділити ключові моменти або записати можливі питання, які знадобитися задати в ході переговорів. Що потрібно знати, перед тим як почати переговори, якщо дзвінок здійснюється на мобільний телефон? Переважно вибирати робочий час для спілкування з потенційним клієнтом або партнером, уникати обіднього часу. Якщо тільки проблема не потребує термінового вирішення. Якщо дзвінок буде на стаціонарний телефон, то взяти трубку може будь-який співробітник офісу. Тому добре б точно знати ім’я майбутнього співрозмовника і його посаду. Звичайно, якщо це не перший дзвоник і переговори обговорювалися заздалегідь.

 • . 3

  Щоб переговори пройшли успішно, їх треба не просто правильно почати, а й знати, як підготуватися до переговорів. Коли план вже складений, залишається налаштуватися на розмову. Розкласти всі необхідні документи на столі. Можливо, доведеться уточнювати деталі. Постаратися, щоб інші співробітники не відвернули від розмови, про що бажано заздалегідь попередити. Налаштуватися на розмову, поставити поруч склянку води. Приготувати блокнот і ручку, можливо, доведеться щось писати. Прийняти зручну позу для розмови. Він може зайняти досить багато часу. Тільки правильна підготовка до телефонного спілкування, знання ділового етикету, допоможе зрозуміти, як виграти переговори.

 • . 4

  Є деякі правила, які допоможуть провести успішну бесіду: повинна бути повна готовність до будь-якого питання від клієнта або партнера; говорити слід спокійним, не надто тихим або гучним голосом; говорити тільки по суті, не відхиляючись від головної теми переговорів; уникати слів-паразитів; не відволікатися на сторонні справи під час переговорів, а зосередиться на спілкуванні. Такі нехитрі поради сприяють позитивному настрою з боку співрозмовника.

 • . 5

  А як вести переговори з клієнтом правильно, якщо він зателефонував першому і забув представитися? Звичайно, уточнити у людини, як його звуть, і з якого питання він подзвонив. Не відповідати грубим і роздратованим тоном, якщо клієнт зателефонував не вчасно. Можливо, його проблема вимагає оперативного вирішення. Не можна говорити клієнту «ні» по телефону. Краще запропонувати йому альтернативний варіант. Після закінчення переговорів варто запевнити клієнта, що він завжди бажаний співрозмовник і його раді були чути. Побажати всього найкращого і розпрощатися.

ПОДІЛИТИСЯ :
Схожі статті:
Попереднє з категорії:
ПРОКОМЕНТУВАТИ СТАТТЮ :