Як вибрати папайя на ринку?

як вибрати папайя на ринку ?

Вам знадобиться
 • Папайя
 • Зовнішній вигляд
 • Запах
 • Розмір
Інструкція
 • . 1

  Зовнішній вигляд. Папайя — це тропічний плід, який має солодкий смак і ні з чим незрівняний аромат. Однак деякі люди скаржаться на гіркуватий присмак, але якщо правильно вибрати фрукт, то цього можна уникнути. У першу чергу слід звернути увагу на зовнішній вигляд папайї, фрукт повинен бути жовтого кольору з невеликим рум’янцем з боків. Також плід не повинен мати темних плям, які говорять про його залежаних і несвіжості. Однак у продажу можна знайти в основному жовто-зелені фрукти, яким потрібно буде дати вилежатися кілька днів, щоб їх смак був солодким, а не гіркуватим. Перед тим як вибрати папайя, слід оглянути плід на наявність пошкоджень, оскільки якщо їх багато, то це позначиться на його смакових якостях не в кращу сторону. Іноді на ринку зустрічаються плоди з строкатим забарвленням, саме вони відрізняються більш вираженим солодким смаком, за який і цінуватися цей фрукт.

 • . 2

  Розмір. При виборі папайї, слід орієнтуватися на розмір плодів. Найчастіше на ринку зустрічаються досить маленькі плоди вагою 200 — 500 грам. Ця вага є оптимальним для цього фрукта, якщо він буде більше, то, швидше за все, це перестиглий плід, і його м’якоть, хоч і буде солодкою, але буде розвалюватися. Але якщо знати, як їдять папайю, то і такий плід може стати в нагоді в приготуванні того чи іншого вишуканості, але коли цей фрукт подаватиметься окремо, то краще вибрати більш дрібні плоди. Перед покупкою фрукта його слід злегка натиснути пальцями, і якщо на ньому залишаться вм’ятини, то це те, що потрібно.

 • . 3

  Запах. Вибираючи папайю потрібно звернути увагу на її запах, який повинен бути солодкуватим, але, ні в якому разі не різким. Адже різкий аромат говорить про те, що плід досить довго лежить на прилавку, і він вже почав псуватися, тому краще буде утриматися від його покупки, і придивитися до інших папайя. Як виростити даний фрукт можна і не знати, але слід бути в курсі того, в який сезон можна купити найсмачніший плід. Саме навесні і восени, коли їх на ринку дуже багато і можна купити самі ароматні і смачні плоди, які припадуть, до речі, і як самостійний десерт, так і в якості інгредієнта в яке-небудь блюдо. Нерідко на ринку і в супермаркетах можна зустріти плоди з різким запахом дині, так от, їх краще не брати, оскільки це говорить про зіпсуєш фрукті, смак якого буде віддавати землею. Також не варто брати і ті плоди, які не пахнуть взагалі, так як це, швидше за все, буде гіркувата папайя. Як росте даний фрукт, теж має значення, і відображається на його запаху, так плоди, вирощені під мексиканським сонцем, будуть мати більш пахучий аромат, ніж ті які росли на півдні Росії або Кавказі. Звичайно ж, і смак у них буде іншим, мексиканські плоди будуть солодший і ніжніше, а в той час як російські фрукти будуть більше нагадувати диню. Папайя — це солодкий і ароматний фрукт, але він буває таким не завжди, тому при його виборі важливо враховувати вищеописані поради.

ПОДІЛИТИСЯ :
Схожі статті:
Попереднє з категорії:
ПРОКОМЕНТУВАТИ СТАТТЮ :