Як вибрати підлітку професію: способи

як вибрати підлітку професію: способи

Вам знадобиться
 • Сфера інтересів
 • Психолог
 • Тести на профорієнтацію
 • Хоббі
Інструкція
 • . 1

  Сфера інтересів. Нерідко підлітки халатно ставляться до вибору професії і йдуть вчитися туди, куди скажуть батьки або порадили друзі, а потім дуже шкодують про це. Для того щоб вибрати професію, слід визначити сфери своїх інтересів. Необхідно сісти і подумати про те, чим би хотілося займатися все життя, оскільки професія буде займати більшу частину часу і дуже важливо, щоб вона подобалася, інакше отримати задоволення буде дуже складно.

 • . 2

  Зважування мотивів. Щоб правильно здійснити вибір професії, психологи рекомендують ретельно зважити її мотиви. Необхідно визначитися, чим саме приваблива обрана професія, а також чим заради неї можна пожертвувати. Крім цього слід врахувати, що доведеться докласти чимало зусиль для досягнення своєї мети, тільки тоді можна стати дійсно хорошим фахівцем і отримати визнання в обраній галузі.

 • . 3

  Тести на профорієнтацію. Якщо не вдається визначитися з професією, то можна пройти спеціальні тести на профорієнтацію. Краще це зробити у психолога, але якщо такої можливості немає, то їх можна знайти в інтернеті. Крім того, що ці тести виявляють схильність до тієї чи іншої професії, вони ще й показують риси характеру, які сумісні з нею.

 • . 4

  Хоббі. Перед тим як вибрати підлітку професію, можна звернути свою увагу на хобі. Нерідко воно постає справою всього життя і приносить радість, тому цей варіант теж не слід відразу відкидати, що не потрібний. Але перед прийняттям остаточного рішення, слід подумати про те, що можливо для хобі буде достатньо пройти курси або відвідати семінари, а професію можна отримати і більш серйозного характеру. Вибираючи професію, важливо запитати себе про те, яка справа приносить справжнє задоволення, і після цього прийняти рішення. Тоді заняття буде приносити радість, а значить, життя дійсно вдасться.

ПОДІЛИТИСЯ :
Схожі статті:
Попереднє з категорії:
ПРОКОМЕНТУВАТИ СТАТТЮ :