Як вибрати радіатор для приватного будинку?

як вибрати радіатор для приватного вдома?

Вам знадобиться
 • Радіатор
 • Майстер
 • Магазин
Інструкція
 • . 1

  Весняно-літній період найкращий час для установки радіаторів опалення. На ринку представлені сотні модифікацій і моделей. Від гламурних настінних радіаторів до грубих чавунних. Безумовно, зовнішня привабливість джерела опалення має значення, коли мова йде про опалення приватного будинку, але в першу чергу важливо наскільки добре радіатор буде опалювати будинок в холодну пору року. Зробити вибір бажано ще на стадії проектування, враховуючи кліматичні особливості регіону і площу будинку. А так же вибирати радіатор по номінальній потужності, зазначеної в технічному паспорті. Саме по ній потрібно судити про те, яку площу він зможе опалювати.

 • . 2

  Перед тим як вибрати радіатор для приватного будинку, потрібно ознайомитися з найпоширенішими на сьогодні видами: · Чавунний радіатор, суцільнолиті секції з’єднуються в батарею за допомогою ніпелів і термостійкої гуми. Він дуже довговічний, прослужить від 25 до 50 років. Сьогодні на зміну товстостінним непривабливим старим моделям прийшли радіатори з більш тонкими стінками, легше і елегантніше. У них доступна регулююча автоматика. У чавуну 70% тепла надходить у приміщення від випромінювання. · Сталеві радіатори по тепловіддачі трохи краще чавуну. Але вони значно легше, у них підвищена стійкість до корозії завдяки спеціальній обробці. Звичайно, якщо знати, як зробити радіатор зі сталі, то його можна виготовити самостійно. Але краще купити готовий, адже на нього є гарантія виробника. Сталеві радіатори бувають трубчасті і пластинчасті. Велика площа поверхні радіатора забезпечує високу тепловіддачу. · Алюмінієві радіатори. Теплопровідність вище, ніж у сталевих і чавунних в 4 рази. Тепло надходить за рахунок конвекції і випромінювання. Він швидко нагрівається, але й швидко остигає за рахунок низької щільності. До того ж він має низьку корозійну стійкість до гарячої води. · Біметаллічекіе радіатори. Зовнішній корпус з алюмінію, внутрішній зміст зі сталі. Мають високу теплопровідність.

 • . 3

  Перед установкою треба знати, як розрахувати кількість секцій радіатора, щоб обігрів приміщення був достатнім. Це дуже важливий момент. Якщо секцій буде встановлено мало — приватний будинок не буде добре прогріватися, а якщо будуть надлишки секцій — це призведе до сухості повітря та спеки. Щоб розрахувати кількість секцій, потрібні наступні показники: площа опалювального приміщення; висота стель, якщо вони дуже високі, то знадобляться додаткові секції; потужність однієї секції радіатора, яка вказана у технічному паспорті. У ньому, як правило, вказується, скільки квадратних метрів вона здатна обігріти.

 • . 4

  У процесі експлуатації іноді виникає необхідність заміни радіатора прийшов в непридатність. Тут на допомогу прийде майстер, який знає, як замінити радіатор правильно. Якщо у батареї є спеціальний вентиль, за допомогою якого її можна відключити від загальної системи, і злити воду, не відключаючи все опалення — це значно полегшить завдання. Інакше доведеться відключати опалення повністю і можливо зливати воду. Тому, щоб уникнути цього рекомендується відразу встановлювати вентилі на кожен радіатор. Більшість радіаторів випускаються сьогодні мають приємний дизайн. Що дозволить їм відмінно вписується в інтер’єр приміщення. Особливо якщо врахувати те, що встановлюються вони зазвичай під підвіконням і практично не виступають за його межі.

ПОДІЛИТИСЯ :
Схожі статті:
Попереднє з категорії:
ПРОКОМЕНТУВАТИ СТАТТЮ :