Як видалити смолу з автомобіля далеко від благ цивілізації?

як видалити смолу з автомобіля далеко від благ цивілізації?

Вам знадобиться
 • Смола
 • Автомобіль
 • Одяг
 • Плямовивідник
Інструкція
 • . 1

  Існують сучасні засоби для видалення смоли з кузова і коліс автомобіля. Але іноді ситуація застає далеко від міста, і тоді треба управлятися підручними методами. Адже якщо залишити смолу, то при контакті з ЛКП вона залишить сліди. Для видалення смоли знадобиться пляшка звичайного «Спрайт», шматок чистої ганчірки і багато терпіння. Завдяки вмісту в ньому особливим речовинам Sprite розм’якшує смолу. Процедура абсолютно проста: газовану воду наносять на місця забруднення і на ганчірку (причому чим більше ступінь забрудненості, тим більше знадобиться напою). До того як видалити смолу з автомобіля, краще почекати деякий час, поки бруд стане м’якою, і почати ретельно протирати її ганчіркою. Терти треба досить довго — до повного видалення слідів смоли. При цьому треба бути акуратним, щоб не пошкодити поверхню кузова автомобіля. Перевагою даного методу є його загальнодоступність (адже Sprite є у продажу навіть у самому глухому магазині), а недоліком — тривалість. Чистити машину краще відразу після забруднення: засохла смола видаляється з працею.

 • . 2

  Часто після чищення автомобіля забруднюється одяг. Тому важливо також знати, як вивести смолу з одягу. Для бавовняної тканини підійдуть ацетон, бензин або інші розчинники. У випадку з в’їдаються або старими плямами доведеться скористатися жорсткою щіткою. За плямам треба плескати з силою для того, щоб розчинник проник глибоко всередину матеріалу. Після процедури тканину треба випрати, використовуючи звичайне мило. Для очищення вовняних матеріалів застосовують скипидар. При наявності великих плям спочатку за допомогою скипидару слід їх розчинити, а потім видалити, використовуючи спирт. На завершення промити мильною водою. Існує безліч способів, як відмити смолу. Є методи, які підійдуть і для видалення слідів смоли з автомобіля, і для чищення одягу. Наприклад, для позбавлення від старих плям досить приготувати суміш із звичайного картопляного крохмалю, скипидару і нашатирного спирту (по кілька крапель), нанести на пляму і дати підсохнути. Після висихання смола видаляється за допомогою щітки. При необхідності процедуру слід повторити. Недолік методу: може залишитися пляма жовтого кольору, але воно віддаляється за допомогою звичайної перекису водню. Є й інші способи.

 • . 3

  З автомобіля смолу можна видалити і за допомогою арахісового масла: треба змастити брудне місце маслом, залишити приблизно на хвилину і протерти чистою ганчіркою. Підійде і бензин. Але так як вивести пляму від смоли з автомобіля або одягу часом виявляється завданням не з легких, то при необхідності краще скористатися спеціальним засобом для виведення плям, дотримуючись необхідних заходів обережності. Оброблається треба відмити від бруду і пилу, нанести засіб для видалення смоли, почекати пару хвилин, протягом яких смола розм’якшується і стікає сама. Залишається витерти її за допомогою бавовняної ганчірки. На завершення залишки кошти змивають звичайною водою. Оскільки спеціальні засоби для виведення плям дуже токсичні, то краще працювати на відкритому повітрі і використовувати маску та рукавички. Процес нанесення засобу повинен проводитися дуже акуратно: що містяться в ньому речовини агресивні і роз’їдають пластик і гуму.

ПОДІЛИТИСЯ :
Схожі статті:
Попереднє з категорії:
ПРОКОМЕНТУВАТИ СТАТТЮ :