Як видалити жуйку з одягу без сліду?

як видалити жуйку з одягу без сліду?

Вам знадобиться
 • Поліетиленовий пакет
 • Морозильная камера
 • Шматок картону
 • Праска
 • Газовий балончик
Інструкція
 • . 1

  Часом навіть самий акуратний людина, справжній охоронець чистоти, може потрапити в ситуацію, коли його одяг стане жертвою чийогось недогляду або просто недолугості. Залишену кимсь на сидінні автобуса жуйка, крапля не висохлої фарби на лавці в парку — і ось вони, важко виводяться плями. А адже цим штанів всього-другий день після покупки! І біла куртка була такою чистою і свіжою, поки не познайомилася з масляною фарбою. . . Але фактично будь-яка подібна проблема розв’язана.

 • . 2

  Як видалити жуйку з одягу? Є кілька способів. Можна скласти зіпсовану річ в поліетиленовий пакет жуйкою вгору і так, щоб вона не прилипала до пакету, — і в морозилку. Коли тканина замерзне, вийняти одяг з холодильника і якомога швидше видалити жуйку, поки не відтанула. Інший спосіб такий. Річ покласти на шматок картону забрудненою стороною вниз і пропрасувати праскою середньої температури. Жуйка прилипне до картону. . . Якщо терміново потрібно видалити жуйку з одягу, а доступу ні до холодильника, ні до праски немає, згодиться газовий балончик. Протягом декількох секунд бризкати газом на жуйку: вона замерзне і буде легко відділятися від тканини.

 • . 3

  Як видалити плями з одягу? Метод залежить головним чином від походження плями. І краще спочатку спробувати видалити пляму в тому місці, де в разі невдачі все буде менш помітно — наприклад, в складці шва. Після обробки засобом для виведення плям речі перуть звичайним способом. Свіжі плями від червоного вина, фруктів і ягід потрібно промити гарячою водою або рясно посипати сіллю, а потім замочити в теплій воді; застарілі — обробити лимонної або щавлевої кислотою ( 2 г на склянку води). Жирні плями перед пранням потрібно пропрасувати, поклавши під і на тканину по 2 — 3 шару промокальним папери. . .

 • . 4

  Як видалити фарбу з одягу? Гуаш і акварель досить легко виводяться при звичайному пранні, особливо якщо робити це «по гарячих слідах». Грунтовно попрацювати доведеться над плямами від масляної фарби. Вивести з одягу плями від неї можна будь-яким розчинником — очищеним бензином, гасом, спиртом, ацетоном, — який підходить для даного виду тканини (щоб не зіпсувати її). З вовняних речей масляну фарбу можна видалити, змочивши пляма рослинним маслом, а потім прибравши чистої ваткою. Для делікатних тканин також може підійти рідина для зняття лаку без ацетону.

 • . 5

  Як відіпрати білий одяг? Цей колір хороший тим, що будь-які плями на ньому будуть помітні відразу, а значить — більше шансів безслідно вивести їх. Видалити сліди жиру можна за допомогою адсорбентів (крохмалю, соди, солі, тальку — рясно посипати і залишити на півгодини) або рідини для миття посуду (щедро змастити і протримати так добу) — після чого річ випрати відповідним для даного виду тканини способом. Плями від мазуту, фарби, емульсії видаляються також, як і з одягу будь-якого іншого кольору, а якщо тканина делікатна — то сумішшю гліцерину і спирту в рівних частинах. Складні плями при пранні видаляються за допомогою спеціального засобу для виведення плям для одягу з білих тканин.

 • . 6

  Обробляючи річ, потрібно завжди слідувати інструкції і пам’ятати, які методи годяться в тому чи іншому випадку. Тоді праця з приведення улюбленої одягу в належний вигляд окупиться тим, що вона буде служити довго, при цьому зберігши свій колір, а не слід від колись прилип жуйки або плями фарби.

ПОДІЛИТИСЯ :
Схожі статті:
Попереднє з категорії:
ПРОКОМЕНТУВАТИ СТАТТЮ :