Як відбувається розлучення: порядок процедури

як відбувається розлучення: порядок процедури

Вам знадобиться
 • Паспорт
 • Ідентифікаційний код
 • Заява про розірвання шлюбу
Інструкція
 • . 1

  Розірвання шлюбу — це один з варіантів розставання з чоловіком. Відповідно до закону, шлюб може бути розірваний автоматично в разі смерті одного з подружжя. Розлучення можна провести двома способам: адміністративним — це коли процедура проходить в органах РАГСу, і в судовому порядку.

 • . 2

  Перш, ніж подавати позовну заяву, необхідно дізнатися, як проходить розлучення в різних ситуаціях. Так, наприклад, одностороннє розірвання шлюбу проводиться без відома чоловіка в тому випадку, якщо судом визнана його безвісна відсутність, недієздатність людини і якщо особа перебуває в місцях позбавлення волі строком більше 3 років.

 • . 3

  Процес розірвання шлюбу через ЗАГС можливий за наявності обопільної згоди обох подружжя і за відсутності спільних неповнолітніх дітей. Якщо ж шлюборозлучний процес проходить в судовому порядку, то процес займе трохи більше часу і, відповідно, нервів. Але перш ніж подавати позовну заяву на розлучення необхідно дуже добре подумати, як уникнути розлучення. Це досить серйозне рішення, яке вимагає розсудливості. У разі, якщо обидві сторони згодні на розлучення, це відбувається швидко і «безболісно» для всіх учасників. Але в кожному разі в подібній ситуації в першу чергу необхідно подумати про дитину.

 • . 4

  Після передачі позовної заяви до суду процедура відбувається не раніше, ніж через місяць. Якщо у подружжя немає ніяких претензій один до одного, і судом буде встановлено, що подальше спільне життя неможливе то, виноситься рішення про розірвання шлюбу. У разі якщо подружжя передумали розлучатися до настання суду, то суд у свою чергу приймає рішення в сторону подружжя.

 • . 5

  Як отримати свідоцтво про розлучення? Це, напевно, найлегша процедура в даній ситуації. Для цього необхідно надати в ЗАГС документ підтверджує розлучення, виданий в суді, і вже ЗАГС на підставі цього документа видасть свідоцтво.

 • . 6

  Якщо один з подружжя самостійно прийняв рішення розлучитися, то не варто «ламати голову» над тим, як правильно оформити розлучення. Необхідно звернеться до нотаріуса, який самостійно підготує позовну заяву на основі інформації, яку йому нададуть. Але як би не склалися обставини, і за яких би умовах не протікав — це неприємна ситуація для обох партнерів. Якщо у пари ще є і діти, то не варто виносити на їх огляд, будь-які неприємні моменти.

 • . 7

  У першу чергу в подібній ситуації повинно хвилювати не те, як сказати чоловікові про розлучення, а те, як це піднести дітям. Адже дитяча психіка ще не настроєна та таку інформацію. Тому що для свого малюка батьки завжди залишаться рідними мамою і татом, які б відносини між ними не були. У будь-якому випадку, необхідно дотримуватися етики і не влаштовувати істерик, тим більше при дитині.

ПОДІЛИТИСЯ :
Схожі статті:
Попереднє з категорії:
ПРОКОМЕНТУВАТИ СТАТТЮ :