Як виділити орфограмму в словах?

як виділити орфограмму в словах ?

Вам знадобиться
 • Текст
 • Знання російської мови
Інструкція
 • . 1

  Правильно правопис — запорука Вашого успіху в будь-якій справі. Орфографічно-правильний написаний текст радує око. У той же час, як елементарні помилки роблять його непривабливим, і підривають репутацію автора «викривленої» слів. Орфографія — це базові знання, які необхідні кожному. Адже людину, яка грамотно викладає свої думки, хочеться і слухати. Саме поняття орфограмма означає грамотне написання слів, згідно з правилами конкретної мови, яка використовується. Тобто, якщо при написанні слова виникає питання, як правильно, то це — слово орфограмма. Правопис — це ті слова, в яких є «слабкі» місця, і написання яких викликає труднощі. Згідно з правилами граматики російської мови, в ньому налічується близько 70 орфограмм.

 • . 2

  Вони можуть бути в наступних варіаціях: непроверяемую голосна. Приклад: корова чи карів? Правильно: корови. Орфограмма: літера «О». Проверяемая згодна. Приклад: стовп або стовпилися? Правильно: стовп. Орфограмма: літера «Б». Непроверяемая згодна. Приклад: зруйновані або раСрушіть? Правильно: зруйновані. Орфограмма: літера «З». Безударна голосна. Приклад: Запивається або заспівує? Правильно: заспівує. Орфограмма: літера «Е». Але в якості орфограми може виступати не тільки буква. Також орфограммой вважається загальне написання слова, тобто, через дефіс, разом чи окремо (через пробіл). Наприклад, слово «по-перше» пишеться через дефіс, а «півмільйона» слід написати злито.

 • . 3

  Загалом, знання правил російської мови дає не тільки можливість не пащу обличчям в бруд, а й використовувати складні в написанні, але «яскраві» за змістом слова. Так, що вивчити всі правила, людина машинально буде прокручувати їх у себе в голові, коли виникне питання при написанні складного слова. Припустимо, з правилами розібралися. Наступним етапом орфографії, який вчать ще діти в школі, є виділення орфограми. Як виділити орфограмму? По-перше, слід чітко знати правильне написання слова, а також правило, за яким воно написано. Це підкаже, як підкреслюється орфограмма в конкретному випадку.

 • . 4

  Далі можна приступати безпосередньо до виділення орфограми. Це відбувається в таких етапах: · Спочатку необхідно вибрати слово, в якому є орфограмма. Потрібно впевнитися, що воно написано правильно, і підкріпити її відповідним правилом. · Тепер слід правильно поставити наголос у слові. · Виділяється корінь слова. · Підкреслюється орфограмма. Якщо це буква, то підкреслюється буква, якщо пробіл — то пробіл, і так далі. Нижче представлений приклад, як підкреслити орфограми в словах. Слово «Лосеня». Правило: безударний голосна в корені слова, «О». Наголос потрапляє на букву «е». Коренем слова буде «лос». Відповідно орфограми — це буква «О».

 • . 5

  Але, варто пам’ятати, що орфограми може подчеркиваться різними методами. Щоб виділити орфограмму в слові використовують: — звичайне підкреслення. Так як підкреслювати орфограми слід разом з її «умовою», то потрібно розібратися, коли і як доречно це робити. Сама орфограмма підкреслюється однією лінією, а фонетико-графічне умова — двома рисками. Наприклад, у слові «цифра» слід підкреслити «і», а фонетико-графічне умовою буде «ц». — Морфему. Морфему, в якій знаходитися орфограмма виділяють згідно з правилами російської мови. До морфемам відносяться: префікс, корінь, суфікс, закінчення. Тому, виділяється морфема згідно того, який це її вид. Тобто, для суфікса — це куточок, для кореня — дуга, і так далі.

 • . 6

  Також, дуже часто, при цьому, ставитися наголос, щоб показати «слабкість» знаків (букв, дефіса) в слові. — Перевірочні слова. Часто для того, щоб правильно написати слово, достатньо лише підібрати до нього «перевірку», тобто, перевірочне слово. Наприклад, слово «сумний». Правопис тут літери «ст». Щоб перевірити правильність написання можна використовувати таке перевірочне слово, як «сумувати». Тут яскравіше виражене словосполучення і не виникає питань з написанням. Тому, у зв’язку з однаковим коренем, в слові «сумний» буде писатися «ст». — Коротке пояснення. Так, як підкреслити орфограми буває недостатньо, часто після слово в дужках пишеться невелике пояснення. У ньому вказується правило, або ж перевірочне слово, або ж пряме запитання тощо.

 • . 7

  Багато хто вважає, що знати, як підкреслюють орфограми, зовсім не потрібно. Але в такому занятті, яке проходить кожен учень школи, є багато плюсів: — воно візуально розвиває грамотність. Підкреслюючи орфограми, пам’ять зорово запам’ятовує написання слів, акцентуючи увагу саме на орфограмме. Таке поняття називається орфографічна пильність. Людина, яка має високу орфографічну пильність, менше сумнівається в написанні слів, так як це він робить машинально. — Цей процес, також, підвищує загальну грамотність людини. Чим краще розбиратися в правильності написань орфограмм, тим грамотніше буде лист. А для цього слід знати правила, розібратися в яких допомагає саме підкреслення орфограмм.

ПОДІЛИТИСЯ :
Схожі статті:
Попереднє з категорії:
ПРОКОМЕНТУВАТИ СТАТТЮ :