Як відіпрати йод з одягу: прості прийоми

як відіпрати йод з одягу : прості прийоми

Вам знадобиться
 • Крохмаль
 • Нашатирний спирт
 • Мило
 • Відбілювач
Інструкція
 • . 1

  Прикро, коли при обробці ранки кілька крапель йоду потрапляє на одяг. Адже навіть на чорній майці будуть помітні бурі плями. Найцікавіше, що більшість думає, ніби цей хімічний препарат занадто сильно в’їдається в тканину і прибрати плями зможуть тільки в хімчистці спеціальними засобами. Насправді це далеко не так. Необхідно лише придбати деякі хімічні речовини в аптеці.

 • . 2

  Перед тим, як відіпрати йод з одягу, необхідно змочити забруднене їм ділянку водою і посипати крохмалем. Замість крохмалю можна застосовувати також очищену картоплю, яким слід натерти пляму. Через деякий час йод вступить в реакцію з крохмалем, і пляма стане синім. Після цього одяг потрібно прополоскати спочатку в холодній воді, а потім повністю випрати з використанням порошку.

 • . 3

  Якщо пляма не пішло, нашатирний спирт зможе не тільки як видалити парафін з одягу, але і розчинити йод. Зазвичай їм доводиться користуватися в тих випадках, коли пляма вже засохло. Після нанесення нашатирного спирту на пляму необхідно почекати кілька хвилин. Потім слід потерти його ватяним тампоном і змити мильною водою. Процедуру завершить прання з порошком.

 • . 4

  При слабких свіжих забрудненнях пляма йоду з одягу прибрати звичайними миючими засобами або отбеливателями буде не складніше, ніж як видалити кров з одягу. Єдиний мінус такого способу полягає в тому, що ці кошти послаблюють тканину і сприяють прискоренню її зношуваності. Існує ще також такий метод для виведення кольорових плям як обробка плями ацетоном. Хотілося б відразу застерегти від його використання, так як при застосуванні його на синтетичному одязі він здатний сильно оплавити волокна, а в деяких випадках навіть пропалити діру.

 • . 5

  Вивести пляму йоду не так проблематично, як видалити цвіль із одягу, тому переважно користуватися більш щадними способами, іноді комбінуючи їх. Наприклад, якщо пляма не зникло повністю при чищенні крохмалем, варто застосувати нашатирний спирт і чистить. Якщо ж пляма було виявлено відразу. Можна помістити забруднену ділянку в медичний спирт, а потім вивісити на сонці. Йод має властивість швидко вигоряти на світлі.

 • . 6

  Інший спосіб, що допомагає як видалити наклейку з одягу, точніше клей від неї, так і боротися з йодом, це протирання забруднення оцтовою кислотою з подальшим посипанням чайної содою. Даний метод хоч і досить ефективний, зате в деяких випадках залишає після себе стійкі сліди.

 • . 7

  У будь-якому випадку, залежно від типу тканини і терміну плями, очищення із застосуванням зазначених способів може зайняти всього близько п’яти годин. Це менше доби витрачаються в хімчистці.

ПОДІЛИТИСЯ :
Схожі статті:
Попереднє з категорії:
ПРОКОМЕНТУВАТИ СТАТТЮ :