Як відновити диплом?

як відновити диплом?

Вам знадобиться
 • Довідка з поліції про втрату
 • Паспорт
 • Певна сума грошей
Інструкція
 • . 1

  Багато людей, завершивши довгий і тернистий шлях утворення, зітхають з полегшенням і закидають свій диплом куди подалі. «Це ж просто папірець!» — Думають вони. Але насправді ця «папірець» може мати дуже велику вагу при прийомі на роботу. Тому до диплома потрібно ставитися дбайливо і зберігати його в строго визначеному місці. Але що ж робити, якщо папір вже загублена? Як відновити диплом? Головне — не панікувати.

 • . 2

  Поза всяким сумнівом, за дипломом потрібно вирушати в заклад освіти, в якому він був виданий. Саме там зберігаються всі потрібні відомості про випускників минулих років і саме там можуть видати дублікат загубленого документа. Там же, швидше за все, зажадають докази того, що документ дійсно був загублений. Таким доказом може послужити довідка з поліції.

 • . 3

  Як отримати таку довідку? Для цього слід звернутися в районне відділення ОВС, написати заяву про зникнення і, нарешті, отримати довідку з усіма необхідними підписами та печатками. Замість довідки з поліції для доказу втрати можна використовувати оголошення, опубліковане в будь-якій газеті, про те, що даний документ визнаний недійсним.

 • . 4

  Отже, всі документи зібрані і надані до навчального закладу. Тепер потрібно написати заяву на ім’я ректора університету з проханням видати дублікат диплома. У заяві треба обов’язково вказати рік закінчення установи освіти. Можливо, за відновлення диплома зажадають заплатити певну грошову суму. Зробити це можна в прилеглому банку або в касі вузу.

 • . 5

  Після всіх проведених дій залишається тільки чекати. Чекати доведеться довго. Відновлення документа може зайняти кілька місяців або навіть рік. Зрештою диплом буде виданий повторно. На документі буде написано «дублікат», а на місці дати видачі стоятиме дата, в яку був виданий первинний диплом. Все, мета досягнута.

 • . 6

  Але виникає питання: що робити, якщо вуз реорганізовано? І тут не варто зневірятися. Людина, що втратив диплом, має право вимагати у правонаступника документ, який доводить, що диплом був виданий в установленому порядку. Не варто хвилюватися, що на документі буде стояти інша друк, не така, як стояла на дипломі, так як друк вузу після реорганізації знищується.

 • . 7

  Отже, дублікат документа отриманий і все добре. Але нерозумно в справжньому житті покладатися тільки на диплом, адже, як казав російський письменник Леонід Максимович Леонов, «окрім вищої освіти треба мати хоча б середню кмітливість». Головне знання закладено в самих людях. А диплом — це лише доказ наявності вищої освіти, яке допоможе влаштується на роботу, але не виручить в складній ситуації.

ПОДІЛИТИСЯ :
Схожі статті:
Попереднє з категорії:
ПРОКОМЕНТУВАТИ СТАТТЮ :