Як відновити мікрофлору після антибіотиків?

як відновити мікрофлору після антибіотиків ?

Вам знадобиться
 • Прибуток
 • Пребиотики
 • Комплексні вітамінні добавки
 • Раціональне харчування
Інструкція
 • . 1

  Антибіотики — потужний засіб для лікування захворювань, викликаних різними бактеріями і мікробами. Безсумнівно, що застосування антибіотиків повинно проводитися за призначенням і під наглядом лікаря, так як будь-яке антибактеріальний засіб вбиває не тільки хвороботворні мікроорганізми, а й корисні. Тому відновлення мікрофлори після антибіотиків — дуже важливий етап для повного одужання людини. Вченими встановлено, що, в першу чергу, антибіотики порушують мікрофлору кишечника, пригнічуючи розвиток лакто і біфідобактерій, стінки кишечника стають більш тонкими, через що в кров потрапляють ті речовини і мікроорганізми, яких там бути не повинно.

 • . 2

  Про дисбактеріозі кишечника можна говорити, якщо людину турбують такі явища, як порушення стільця (найчастіше пронос), підвищене газоутворення — метеоризм, болі, погане самопочуття, зниження ваги, сухість шкіри. Всі ці симптоми говорять про те, що мікрофлора кишечника потребує корекції за допомогою лікарських засобів, вітамінних комплексів і раціональному підборі продуктів харчування. У першу чергу, необхідно після консультації з лікарем виключити умовно-патогенну мікрофлору, наприклад Клостридії діфіціле. Якщо немає необхідності в більш сильних препаратах то використовують такі засоби.

 • . 3

  Так як відновити мікрофлору після антибіотиків неможливо без правильно підібраних продуктів харчування, треба розглянути це питання більш докладно. Дієта повинна містити легкозасвоювані продукти і в той же час забезпечувати організм необхідною кількістю білків, жирів і вуглеводів. Так, для того щоб корисна мікрофлора кишечника могла повноцінно відновлюватися, необхідно включати в раціон харчові продукти, які містять пектини і харчові волокна. Це, наприклад, печені яблука, відварна морква, буряк. Пребіотики — певні речовини (олігосахариди), які не перетравлюються в організмі, але при цьому самі є живильним середовищем для корисних бактерій. Вони містяться в продуктах з пшениці, бананах і ін Рекомендуються фрукти з високими антибактеріальними властивостями: гранат, брусниця, абрикос, суниця, журавлина.

 • . 4

  Останнє десятиліття все більше застосування знаходить лікування живими мікроорганізмами, які потрапляючи в організм людини, надають сприятливий вплив на самопочуття. Це так звані пробіотики, до яких відносяться певні штами лактобактерій, біфідобактерій, сахароміцети, деякі види стрептококів. Всі ці корисні бактерії знаходяться в аптечних лікарських препаратах, таких як: «Біфіформ», «Канадський йогурт», «Лактив-ратіофарм», «Лінекс» та ін Для поліпшення приживлюваності корисної мікрофлори використовують такий препарат як «Хілак», «Хілак- форте «. Завдяки міститься в ньому молочній кислоті і продуктам життєдіяльності корисних бактерій значно поліпшується кислотно-лужний баланс кишечника. Прибуток благотворно впливають на місцевий імунітет кишечника, і як наслідок на імунітет організму в цілому.

 • . 5

  Як видно з вищесказаного, антибіотики, особливо у маленьких дітей повинні застосовуватися строго за життєвими показаннями. Після застосування антибактеріальних засобів для відновлення функцій організму необхідне правильне дієтичне харчування з пребіотиками та пробіотиками. Харчування має включати достатню кількість тваринного білка (м’ясо, риба). Комплекс вітамінів, що включає вітаміни групи В, вітамін С, А і Е також допоможе відновленню функцій кишечника.

ПОДІЛИТИСЯ :
Схожі статті:
Попереднє з категорії:
ПРОКОМЕНТУВАТИ СТАТТЮ :