Як відновити мову після мікроінсульту?

як відновити мову після мікроінсульту ?

Вам знадобиться
 • Різні методики логопедії
 • Спілкування з хворим
Інструкція
 • . 1

  Сам по собі, мікроінсульт — це пошкодження самих дрібних судин у мозку у людини. Однак може статися порушення в роботі ділянок мозку, що відповідають за мову, що призведе до розладу мови — афазії. Бувають випадки, коли ознаки афазії проходять самі собою і мова відновлюється через кілька годин або днів. Але, все ж, у більшості випадків нормальна здатність розмовляти не повертається настільки швидко. Питання про те, як відновити мову, в таких випадках постає на перше місце. Починати лікування слід якомога раніше після інциденту і бути готовим до того, що воно займе дуже багато часу (часом більш 2-х років). Не варто також втрачати віру в те, що станеться деяке відновлення функцій мови через кілька місяців (або раніше) після мікроінсульту. Шанс, що це відбудеться, дуже великий. У цьому випадку питання зміниться на наступний: як виправити дефект мови, тому що ознаки афазії все одно будуть присутні. При такому розвитку подій велику користь принесуть різні методики логопедії, мета яких є усунення залишилися дефектів.

 • . 2

  Під час відновлення мови близьким людям і членам сім’ї хворого вкрай важливо брати участь у лікуванні. Однак їм слід дотримуватися певних правил, щоб питання про те, як зробити мова грамотної, не став складною перешкодою. Насамперед, спілкуватися з хворою людиною необхідно простими і короткими реченнями. Якщо відбувається якась бесіда, то корисно буде залучати до неї хворого, але йому необхідно давати деякий час, щоб він зміг побудувати і вимовити свою думку. У цьому йому можна допомогти, повторюючи головну ідею бесіди або ключові фрази пропозицій, якщо потрібно. Головне зберігати звичайний стиль у спілкуванні, щоб не виглядати людиною, яка думає про те, як стимулювати мова дитини. Якщо хворий вдається до інших видів спілкування: міміка, мова жестів і т. п., то його необхідно підтримати в цьому. Ще один дуже важливий момент: поправки при спілкуванні з такою людиною необхідно звести до мінімуму.

 • . 3

  Методів для відновлення мовних функцій, на сьогоднішній день, існує дуже багато. Крім занять у логопеда і спілкування з родичами і близькими друзями можна, і навіть потрібно, вдатися до допомоги інтернету, де міститься інформація про те, як поліпшити дикцію і мова, допоможе швидше виконати ці завдання. Крім того, спеціальні вправи вирішать проблеми сприйняття звуку тим людям, у кого є такі труднощі. У висновку хочеться відзначити, що найкращий мікроінсульт, це той, якого не було. Потрібно проводити профілактику, щоб уникнути таких випадків. Ну, а якщо нещастя трапилося, то треба вірити, що потерпілий повністю позбавиться від його наслідків.

ПОДІЛИТИСЯ :
Схожі статті:
Попереднє з категорії:
ПРОКОМЕНТУВАТИ СТАТТЮ :