Як відновити серцевий ритм за допомогою дихання?

як відновити серцевий ритм з допомогою дихання?

Вам знадобиться
 • Стілець
 • Зручна одяг
 • Спокійна музика
Інструкція
 • . 1

  У стародавніх текстах з йоги сказано, що людині відміряно на життя певну кількість вдихів і видихів, тому йоги прагнуть завжди уповільнити дихання і збільшити тривалість видиху. Особливу увагу правильному диханню приділяє один з розділів йоги — пранаяма. Прана — дихання, яма — контроль. Правильне дихання — це природне дихання. Так навіщо ж потрібно всі ці вправу?

 • . 2

  Все дуже просто, т. к. зараз у більшості людей затиснута грудна клітка, то легені не заповнюються повністю, через що і виникає неправильний серцевий ритм. Як глечик заповнюється з низу вгору, так і легені повинні заповняться кіслородм — про це говорить стародавня наука пранаями. Тому йоги і живуть так довго, що взяли під контроль своє дихання. Але недостатньо просто виконувати ці дихальні техніки, без належної підготовки тіла. Щоб правильно дихати, потрібно мати широку грудну клітку. Допомогти в цьому можуть все тих вправи з йоги, зокрема нахили, прогини і скручування.

 • . 3

  Отже, як відновити серцевий ритм за допомогою простих пранаям? Сядьте на стілець з рівною спиною так, щоб потилиця, лопатки і крижі були в одній площині. Можна сидіти на підлозі притулившись спиною до стіни, щоб не перенапружувати хребетні м’язи. Закрийте очі і зробіть кілька рівних вдихів і видихів. Дихання має бути рівним і природним, без особливих зусиль.

 • . 4

  Потім закрийте великим пальцем правої руки праву ніздрю і вдихніть через ліву. При вдиху грудна клітка розширюється і живіт трохи йде вперед, як ніби живіт і грудна це кулька, який надувають. Закрийте безіменним пальцем ліву ніздрю, відкрийте праву і зробіть видих. Це один цикл.

 • . 5

  Потім повторюйте все знову: вдих праворуч, видих зліва, вдих ліворуч — видих справа. Довжина вдиху і видиху повинні бути однакові, нормальним вважається 7 секунд. Повторюйте до тих пір, поки не відчуєте втому, але надмірно не перенапружуйте. Це дихання заспокоює і приводить в баланс весь організм.

ПОДІЛИТИСЯ :
Схожі статті:
Попереднє з категорії:
ПРОКОМЕНТУВАТИ СТАТТЮ :