Як відновити свідоцтво про розлучення, якщо воно було загублене?

як відновити свідоцтво про розлучення , якщо воно було загублене?

Вам знадобиться
 • Заява в ЗАГС
 • Сорок рублів
Інструкція
 • . 1

  Перед тим, як відновити свідоцтво про розлучення, потрібно спробувати знайти його у себе вдома, перевірити всі потаємні місця будинку, де б воно могло лежати. Все це рекомендується проробити хоча б тому, що відновлення займе багато часу. Якщо шлюб полягав не за нинішнім місцем проживання громадянина, а в іншому місті, то свідоцтво можна отримати поштою. Для цього потрібно листом відправити заяву, не забувши прикласти до нього квитанцію про оплату.

 • . 2

  Вже після можна йти в ЗАГС за місцем проживання або реєстрації шлюбу із заявою про видачу дубліката свідоцтва. Там слід вказати імена, прізвища, по батькові подружжя на момент розлучення, місце і час розірвання шлюбу. У визначений термін ЗАГС повинен видати дублікат свідоцтва. Якщо розлучення проводився через суд, то спочатку потрібно звернутися туди, а тільки після з його рішенням піти в ЗАГС. Там же можна дізнатися, як оформити аліменти без розлучення. Всупереч думці багатьох для подачі заяви на аліменти зовсім не обов’язково мати свідоцтво про розлучення і взагалі сам факт розлучення.

 • . 3

  Буває таке, що спочатку батьки не знають, як сказати дитині про розлучення, намагаються прибрати будь-яке нагадування про це, в тому числі знищуючи свідоцтво. А після їх смерті синові або дочці воно буде потрібно для оформлення спадщини. Дитина також має право на отримання дубліката свідоцтва. Це підтверджує закон «Про акти громадянського стану». Такій людині також необхідно звернутися в ЗАГС із заявою.

 • . 4

  Замислюватися про збереження свідоцтва про розірвання шлюбу варто ще під час самого розлучення. Наприклад, українцям важливо знати, як оформити розлучення в Україні. Залежно від обставин цей процес може проходити в позасудовому порядку (через ЗАГС) і за допомогою суду. В обох ситуаціях колишнім дружинам видається свідоцтво про розлучення, яке треба надійно зберегти.

 • . 5

  Часто розсварилися парочка більше цікавиться тим, як прискорити розлучення, ніж збереженням свідоцтва про нього. А між тим, процес відновлення займає від 30 хвилин до цілого тижня. Крім того, необхідно буде сплатити держмито в розмірі сорока рублів. А найкраще і зовсім не розлучається, тоді і мучитися з відновленням свідоцтва не доведеться!

ПОДІЛИТИСЯ :
Схожі статті:
Попереднє з категорії:
ПРОКОМЕНТУВАТИ СТАТТЮ :