Як відрегулювати гальма на велосипеді?

як відрегулювати гальма на велосипеді ?

Вам знадобиться
 • Затискною болт
 • Нові колодки
Інструкція
 • . 1

  Любителі катання на велосипедах завжди ретельно перевіряють стан тиску повітря в шинах, регулятора перемикання швидкостей, гальм і мастила ланцюга. В окремих випадках проблеми можуть виникати через те, що не до кінця зрозуміло як відрегулювати гальма на велосипеді.

 • . 2

  Під час катання можна виявити, що гальмівна система стала гірше відгукуватися на дії велосипедиста. Причини цього можуть бути різні, тому що гальмівна система велосипеда складається з багатьох елементів, які повинні злагоджено працювати разом і їх взаємодія має бути чітким. Якщо експлуатація гальм тривала досить довго, то потрібно перевіряти стан тросів, важелів гальма, колодок. Насамперед потрібно звертати увагу на речі, які очевидні і відразу впадають в очі. Можливе кріплення гальма або важеля розбовтано. Це виявляється, коли видно, що зчеплення колодок з ободом колеса відбувається після деякого ходу при натисканні на важіль гальма, а не відразу. Це перший можливий тип проблеми, з якою потрібно розібратися.

 • . 3

  Щоб сильніше закрутити кріплення гальма, потрібно відрегулювати його положення щодо обода колеса, і затягнути до кінця гайку. Розташування має бути симетричним, і колесо повинно вільно крутитися і не зачіпати колодок. Щоб правильно закріпити важіль гальма, потрібно вибрати правильне положення для кріплення регулятора ручок гальма. Для цього слід відповідним чином підтягнути тросик, що з’єднує ручку і зчіплюючий механізм гальма. Відвернувши регулювальний гвинт і сильніше витягнувши трос, потрібно закріпити важіль і переконатися, що натяг хороше і відповідає нормі. Можливо не буде потрібно відкручувати гвинт троса, і не потрібна регулювання гальм у разі, якщо ручки гальма розхитані в самому кріпленні до керма. У даному випадку буде потрібно просто затягнути їх посильніше.

 • . 4

  Регулювання гальм на велосипеді потрібно і в разі, якщо при натисканні на ручку гальма зупинка велосипеда відбувається занадто повільно. Це означає, що чутливість налаштована неправильно. Теж саме можна сказати, якщо гальмування занадто різке при слабкому натисканні на ручку. В даному випадку потрібно відкрутити затискної болт троса на кріпленні гальма до колеса. Після необхідно підкласти між колодками і ободом складений навпіл аркуш щільного картону. Це потрібно для збереження симетрії і мінімального зазору. Далі потрібно натягнути трос якомога сильніше, але при цьому зберігати баланс, щоб гальмо не був занадто чутливим при натисканні на важіль. У разі, якщо колодки стерлися, то слід придбати нові. Для їх заміни відкручується затискної болт колодок, знімаються зношені і встановлюються нові. При натиснутому гальмі вони повинні притискатися під прямим кутом тільки до обода і не зачіпати покришку. Закрутивши затискної болт, можна випробувати на ділі роботу гальма.

 • . 5

  Набагато легше відрегулювати гальма на велосипеді, якщо вони відносяться до типу внутрішніх або так званих барабанних гальм. Вони працюють набагато стабільніше і для їх налаштування потрібно тільки розслабляти або затягувати регулювальну гайку. У гіршому випадку доведеться відкручувати заднє колесо, знімати його і розбиратися зі станом колодок всередині осі колеса. Якщо вони прийшли в непридатність, то доведеться робити заміну. В іншому випадку гальма можуть повністю відмовити під час катання. Якщо на велосипеді встановлені дискові гальма, то процес їх регулювання схожий на перший, тому що доведеться також натягувати або розслабляти троси, але при цьому кроків набагато більше, так як доведеться також налаштовувати зазор між гальмівною колодкою і диском, проводити вирівнювання гальма щодо диска. До того ж існує три типи дискових гальм і для кожного з них необхідно знати про конкретні нюансах регулювання і підстроювання.

 • . 6

  Проте подібні налаштування трапляється проводити дуже рідко, тому що гальмівні системи велосипедів дуже довго працюють справно і з ними не виникає ніяких серйозних проблем на протязі тривалого часу. До того ж весь процес регулювання забирає в середньому 10 — 15 хвилин, щоб всі гальмівні елементи прийшли у відповідність.

ПОДІЛИТИСЯ :
Схожі статті:
Попереднє з категорії:
ПРОКОМЕНТУВАТИ СТАТТЮ :