Як відрегулювати педаль зчеплення?

як відрегулювати педаль зчеплення?

Вам знадобиться
 • Педаль зчеплення
 • Регулювальний болт
 • Регулювальна гайка
Інструкція
 • . 1

  Якщо при спробі почати рух на автомобілі під час включення передачі з’являється шум, відбуваються удари або ривки — це ознаки несправності зчеплення. Остаточно переконатися в необхідності регулювання педалі зчеплення можна за допомогою проведення простого експерименту. Необхідно завести двигун і повільно відпускати педаль зчеплення. Якщо автомобіль залишився на місці при повністю опущеній педалі — необхідна її регулювання, оскільки хід педалі перевищує норму. Як відрегулювати педаль зчеплення? Якщо зчеплення механічне, його можна регулювати шляхом впливу на регулювальний болт, тобто привід зчеплення. Даний болт законтрогаен і знаходиться під капотом на закінченні троса. Регулювання ходу педалі зчеплення здійснюється за допомогою повертання регулювальної гайки. Даний хід повинен становити 120 — 130 мм (для класичних автомобілів). Якщо необхідно збільшити хід педалі, слід закручувати гайку на наконечник. Якщо необхідно зменшити — навпаки, слід відгвинчувати гайку. Не факт, що діагностується автомобіль може ставитися до розряду класичних. Тому перед початком регулювання необхідно ознайомитися з відповідною інструкцією для даного автомобіля.

 • . 2

  При регулюванні і діагностуванні педалі зчеплення іноді виникає необхідність її зняття (наприклад, для визначення придатності пластмасових втулок). Як зняти педаль зчеплення? Для початку необхідно зняти пружинну засувку її кріплення. Далі, знімається упор фіксатора, а після — педаль разом зі втулками. Саме на цих втулках вона і встановлюється. Якщо власник автомобіля має базові знання в електротехніці, питання: «Як підключити кермо з педалями до електросистеми?» — Для нього не буде проблематичним. Найпростіший варіант — це з’єднати дроти в такому ж положенні, в якому вони перебували до ремонту. Для цього необхідно запам’ятати або записати це положення. В іншому випадку краще звернутися за допомогою в спеціалізовані сервісні центри. Електросистеми автомобілів (на відміну від механічної їх частини) з кожним роком ускладнюються, що робить більш економним використання послуг фахівців. Після успішної регулювання зчеплення виникає питання: «Як встановити кермо з педалями?». Повертаючись до педалі зчеплення, необхідно уточнити, що її установка проводиться в зворотній від зняття послідовності. При установці необхідно змастити тертьові деталі.

 • . 3

  Проблем з регулюванням педалі зчеплення можна уникнути при правильному її використанні. Як правильно натискати на педалі? У класичному автомобілі з ручною коробкою передач використовуються три педалі: газ, гальмо і зчеплення. Педалі гальма і газу призначені для натискання правою ногою, зчеплення — лівої. Права нога повинна бути нерухомою при переміщенні з педалей гальма і газу. Переміщається тільки її носок, а п’ята залишається в стаціонарному стані. Рекомендується розташовувати п’яту правої ноги під педаллю гальма, щоб до педалі газу нога «приходила в гості». При впливі на педалі ноги не повинні торкатися керма. Також повинен залишатися запас на вигин в коліні лівої ноги при натисканні на педаль зчеплення з метою забезпечення опори для ноги. Натискання на педаль зчеплення і її відпустка повинні бути плавними і швидкими. Невелика пауза може бути зроблена на початку руху для «схоплювання». Звичайний режим роботи зчеплення — це включений стан. Вплив на педаль зчеплення здійснюється тільки при повній зупинці автомобіля, початку руху і перемиканні передач. Не слід натискати на педаль зчеплення, коли автомобіль стоїть, оскільки це знижує термін придатності вичавного і корзини. Також не слід їздити на напівнатиснутій педалі зчеплення, оскільки від цього «горять» диски.

ПОДІЛИТИСЯ :
Схожі статті:
Попереднє з категорії:
ПРОКОМЕНТУВАТИ СТАТТЮ :