Як відрізнити осу від бджоли за зовнішнім виглядом?

як відрізнити осу від бджоли за зовнішнім виглядом?

Вам знадобиться
 • Бджола
 • Оса
Інструкція
 • . 1

  За останніми дослідженнями на нашій планеті налічується більше 19000 видів бджіл. Це у багато разів більше, ніж, наприклад, ссавців. Ос також існує величезна кількість (це один з видів бджіл). Оса і бджола зовні дуже схожі. Ще б, адже ці комахи є близькими родичами. При цьому бджола — корисна істота, яке виробляє мед. А ось оси нічим корисним особливо не відрізняються. Як відрізнити осу від бджоли за зовнішніми ознаками, а також з поведінки?

 • . 2

  Насправді, як би не були схожі бджоли і оси, їх головною відмінністю якраз і є зовнішність. Бджоли мають щільне тільце і чітко розрізняти волосяний покрив. У ос тільце гладке і струнке. Оса — це хижак у природному світі, а от бджоли є «вегетаріанцями»: вони їдять тільки рослинну їжу. Те, як оси будують гніздо і як живуть, відрізняється від того, як існують бджоли своїми колоніями. Наприклад, матка ос зазвичай зимує поодинці (тому, колонії рідко переживають зиму). Матка бджіл проводить зиму разом зі своїми робочими бджолами.

 • . 3

  Як не дивно, але осу і бджолу можна також відрізнити за укусу. Звичайно, обидва комах кусаються боляче і з наслідками. Необхідно запам’ятати, що бджола здатна жалити всього один раз в житті. Найчастіше, незабаром після цього бджола вмирає. Як жалить оса? Вона може робити це скільки завгодно разів, причому поспіль. При цьому вони не заподіюють собі ніякої шкоди. Бджола гине, бо залишає своє жало в тілі жертви. Оса ж його не залишає.

 • . 4

  А ось лікувати укус бджоли і оси необхідно однаково, незважаючи на всі видимі і невидимі відмінності. Спершу необхідно видавити жало, після цього прикласти до ранки небудь холодне. Питання про те, як лікувати укус оси або бджоли на цьому вичерпано, але лише в тому випадку, якщо у людини немає алергії на цих комах. Потрібно бути готовими до того, що це місце буде хворіти кілька днів.

 • . 5

  Загалом, основний спосіб, як відрізнити осу і бджолу — за зовнішнім виглядом. Зазвичай не виникає питань, якщо уважно розглянути цих двох комах. Тоді при зустрічі їх у природі ці ознаки обов’язково спливуть. Також різниця між цими комахами є і в тому, як живуть оси і бджоли, як вони ставляться один до одного всередині колонії, як будують своє житло. Але, найчастіше, за цими ознаками комах складно визначити. Адже людині з боку не відома така інформація.

ПОДІЛИТИСЯ :
Схожі статті:
Попереднє з категорії:
ПРОКОМЕНТУВАТИ СТАТТЮ :