Як відрізнити родимку від папіломи?

як відрізнити родимку від папіломи ?

Вам знадобиться
 • Кромпресси
 • Мазі
 • Масла
 • Лазер
Інструкція
 • . 1

  Більшість родимок є безпечними для людини і їх не слід побоюватися. Частина родимок навіть можуть служити своєрідною прикрасою. Папіломи, на відміну від родимок, менш естетичні і небезпечні можливістю переродження, в результаті чого може з’явитися ракове захворювання. Як відрізнити родимку від папіломи? Точну відповідь на поставлене питання може дати тільки онколог. З певним рівнем точності відрізнити родимку від папіломи можна самостійно.

 • . 2

  Перша відмінність — це зона росту: папіломи воліють затишні місця людини (статеві органи, пахви, складки шиї, під грудьми у жінок). Папіломи також можуть формуватися в шлунку або кишечнику, але самостійно їх там виявити неможливо.

 • . 3

  Наступна відмінність — це геометрія утворень: папіломи в основному асиметричні, коли краї відрізняються за розмірами. Родимки найчастіше близькі до симетрії. Продовжуючи розмову про асиметричність папілом, можна відзначити, що вони завжди виділяються над поверхнею шкіри, а їх краї шорсткі і рвані (на зразок вилка цвітної капусти). Родимки в більшості випадків рівні і гладкі, рідко коли бувають опуклими.

 • . 4

  У разі збільшення папілома може викликати печіння і свербіж, запалення шкіри і виділення прозорої рідини, що доставляє дискомфорт її власнику. Родимки в основному не доставляють дискомфорту людині. Колір папіломи може швидко змінюватися і бути різним, а родимки мають коричневий колір, який залишається незмінним протягом довгого періоду часу.

 • . 5

  Незважаючи на те, що родимки є менш небезпечними в порівнянні з папіломами, частина родимих плям становить певну загрозу для людини. Як виглядають небезпечні родимки? Ознаками небезпечних родимок є наступні: — діаметр перевищує 1 см. і (або) змінюється з часом (незалежно від початкового розміру); — поява і зміна в зрілому віці; — зміна кольору та відтінку (наприклад, поява глянцевому поверхні) , випадання волосся на поверхні родимки; — наявність неприємних відчуттів (печіння або свербіж), запалення, лущення або кровоточивості.

 • . 6

  Існування небезпечних або потенційно небезпечних родимок викликає необхідність їх видалення, особливо актуальне це питання, якщо така родимка знаходиться на обличчі. Як видалити родимку на обличчі? Не рекомендується самостійно видаляти родимки, тим більше небезпечні. Самостійне їх видалення може бути неповним (неповне видалення), що за своєю природою є травмою і чревато переродженням родимок в меланому. Видалення родимих плям варто робити після консультації з лікарем (онкологом або дермантоонкологом). При цьому доведеться пройти через візуальний огляд, можливо і взяття аналізів, після чого буде визначена тактика боротьби з небезпечною родимкою, аж до видалення.

 • . 7

  Розуміючи небезпеку видалення родимок, деякі люди намагаються їх просто освітлити. Як освітлити родимки? Цього можна домогтися за допомогою використання компресів, мазей і олій. Наприклад, можна змішати лляне (або касторову) олію з медом і мазати такою сумішшю родима пляма. Також можна використовувати суміші з томатів, бананів, грейпфрутів, картоплі, ріпчастої цибулі, яблучного оцту, авокадо. Розглядаючи питання освітлення родимок, слід згадати про наявність червоних родимих плям (ангиом), видалення яких лікарями не рекомендується (внаслідок їх нешкідливості). Тому проблема: «Як позбутися від червоної родимки?» — Зазвичай знаходиться в площині зміни її кольору. Найкраще для цього використовувати лазер і інфрачервону коагуляцію судин.

ПОДІЛИТИСЯ :
Схожі статті:
Попереднє з категорії:
ПРОКОМЕНТУВАТИ СТАТТЮ :