Як виглядає ракова пухлина?

як виглядає ракова пухлина?

Вам знадобиться
 • Комп’ютерна томографія
 • Магнітно-резонансна томографія
 • Мамографія
 • УЗД
Інструкція
 • . 1

  В даний час постійно з’являються нові технології, які впроваджуються у виробництво. Поява нових технологій стало причиною інтенсивного розвитку медицини — з’являється нове, більш точне обладнання для діагностики та лікування різних захворювань. В результаті розвитку медицини стала можливою боротьба з тими захворюваннями, які раніше здавалися невиліковними, сучасне обладнання дозволяє діагностувати різні захворювання на ранніх стадіях розвитку. До числа таких захворювань можна віднести рак.

 • . 2

  Почнемо з того, як виглядає ракова пухлина? Діагностується ракова пухлина за допомогою рентгена або УЗД і виглядає по-різному. Наприклад, рак нирки на УЗД виявляється як вузол, розташований на рівному контурі нирки, рак підшлункової залози проявляється у збільшенні розмірів її сегментів і нерівності контуру, рак легенів на знімку — як невелика застрягла монетка, рак щитовидної залози — у збільшенні вузла і ущільненої консистенції, рак молочних залоз — як невеликі вузлики, промацуються у молочних залозах, рак шкіри — як вузли, ущільнення і руйнування шкірних покривів, рак статевого члена — як утворення на його поверхні, що нагадує виразки.

 • . 3

  При вивченні пухлинних утворень дуже важливим є питання: як швидко росте пухлина? При появі однієї ракової клітини, починається ріст пухлини, в результаті поділу цієї клітини. Швидкість росту пухлин, що вражають різні органи, істотно відрізняється. Наприклад, пухлина легені виростає до 1 см в діаметрі за 5 — 6 років; пухлина молочної залози розростається до 2 см в середньому за 8 років; пухлина шийки матки розвивається за 5 — 10 років. Найвища швидкість росту у пухлини нирки — 0, 5 см на рік і у недиференційованої пухлини, що вражає легені- 1 см за 2 року. Таким чином, видно, що деякі пухлинні утворення ростуть дуже швидко, тому для боротьби з ними важлива їх рання діагностика.

 • . 4

  Так як пухлини діляться на доброякісні та злоякісні, дуже важливо їх розрізняти. Отже, як визначити злоякісну пухлину? Злоякісна пухлина починає проявляти себе на пізніх стадіях розвитку. Вона розростається і впливає на прилеглі ділянки тканин і органів. Наприклад, пухлина може здавлювати артерію, тоді буде виникати ішемічна хвороба серця, якщо ж пухлина починає здавлювати вену, то виникають набряки, якщо зачіпає нервові закінчення, з’являються болі та ін Діагностувати злоякісну пухлину на ранніх стадіях дозволяють сучасні методи діагностики: комп’ютерна томографія, мамографія , МРТ, сучасне УЗД.

 • . 5

  Найнебезпечнішою є пухлина головного мозку, тому важливо знати, як визначити пухлина головного мозку. Пухлина мозку, розростається, здавлює судини головного мозку і призводить до підвищення внутрішньочерепного тиску і порушення кровопостачання тканин. Все це проявляється симптомами: головний біль (повсюдна або локальна), блювота, запаморочення, розлади сну, напади епілепсії, різні психічні розлади, порушення координації (пухлина мозочка) розлади органів чуття (пухлини скроневої, потиличної, тім’яної частки) та ін Знання цих симптомів дозволяє виявити пухлину головного мозку.

 • . 6

  Незважаючи на небезпеку пухлини мозку, в даний час існує декілька способів, як лікувати пухлину мозку. Операбельні пухлини можна видалити, розкривши черепно-мозкову коробку (краніотонія). Впливаючи на ракові клітини рентгенівськими променями, можна привести до їх загибелі в результаті руйнування їх ДНК (радіотерапія), в якості як додаткового методу боротьби з раковими клітинами використовують хіміотерапію — використання спеціальних лікарських препаратів для руйнування пухлинних клітин. Треба знати про різних пухлинах якомога більше, щоб якомога раніше виявити їх при виникненні симптомів, що свідчать про ракове освіту.

ПОДІЛИТИСЯ :
Схожі статті:
Попереднє з категорії:
ПРОКОМЕНТУВАТИ СТАТТЮ :