Як виглядає селера, що це за овоч?

як виглядає селера, що це за овоч?

Вам знадобиться
 • Довідник садівника
 • Насіння селери
 • Садовий інвентар
 • Місце для посадки селери
Інструкція
 • . 1

  Селера запашний, або пахучий, або культурний — широко відома овочева культура, яка використовується людиною в їжу і в лікувальних цілях протягом сотень років. У процесі селекції вивели 3 основні різновиди цього овоча: листовий, черешковий і, мабуть, найпопулярніший — кореневої. У перших двох видів селери — їстівні тільки надземні частини рослини. А у кореневого селери — в їжу вживається і досить великий коренеплід, що утворюється лише у цього різновиду даної овочевої культури.

 • . 2

  Як виглядає селера? Це трав’яниста росле рослина до 1 метра заввишки з родини Зонтичні. У селери — прямостоячі стебла з супротивні розміщенням складних розітнутих листя. Суцвіття — парасольки з дрібних білих квіток до 1 см в діаметрі. Плоди — сухі сім’янки бурого або чорного кольору. Дикі рослини селери можна зустріти в антропогенному ландшафті як бур’ян. Всі частини рослини мають специфічний пряний запах.

 • . 3

  Виростити всі типи селери не складно, якщо знати особливості догляду за цією рослиною. Листовий і черешкова селера висівають прямо у відкритий грунт у другій половині квітня — початку травня. Як виростити селера кореневої? У цьому випадку, щоб отримати хороші коренеплоди необхідно потурбуватися вирощуванням розсади, так як утворення потужної підземної частини цієї рослини вимагає значно більше часу. Насіння кореневої селери, попередньо вимочені протягом 3 діб і злегка просушені, висівають в першій декаді березня в закритий грунт або ящики із землею. Температура має бути не вище 18 ° С. Ідеальна температура для пророщування насіння цього овочу — 15 ° С. В цілому селера холодостійка і морозостійка рослина.

 • . 4

  Як садити селера? Правильна і своєчасна посадка будь-якого овоча — запорука гарного врожаю. Після сходів насіння (що трапиться приблизно через 3 тижня) розсаду селери при необхідності проріджують, щоб молоді рослини не витягувалися через конкуренцію за світло і поживні речовини. Висадку у відкритий грунт зазвичай виробляють в середині травня, коли у розсади з’являється п’ятий листочок. При посадці слід врахувати розміри майбутніх коренеплодів і висаджувати рослини на відстані не менше 15 — 20 см один від одного.

 • . 5

  Зелень і коренеплоди селери використовують в їжу у вигляді салатів, як припавши до супів і других страв. Як чистити селеру правильно? Надземні частини цього овоча в чищенні не потребують — їх досить гарненько промити. Коренеплід чиститься так само, як і бураки (буряк) — після ретельного миття, зрізають нижню і верхню частини і знімають шкірку Овочечистка і видаляють губчасті частини. Селера можна не чистити відразу цілком, а розділити на кілька шматочків і використовувати його за необхідності. Селера часто входить в меню багатьох оздоровчих та знижують вагу дієт. У таких дієтними випадках у цього овоча не видаляють губчасті частини коренеплоду, так як їх перетравлення вимагає багато калорій і часу.

 • . 6

  Отже, де і як посадити селеру, щоб отримати максимальний урожай. Для вирощування селери слід вибирати добре зволожені і світлі місця. Грунт має бути рихлим і родючою, чому посприяє перекопування грунту восени і внесення добрив. Селера можна виживати серед інших культурних рослин, наприклад, серед капусти. Особливий аромат, видаваний селерою, буде відлякувати багатьох шкідників. Підгодовувати розсаду потрібно розумно і не раніше, ніж через 2 тижні після висадки у відкритий грунт.

ПОДІЛИТИСЯ :
Схожі статті:
Попереднє з категорії:
ПРОКОМЕНТУВАТИ СТАТТЮ :