Як виглядає зелена кава? Сорти зеленої кави

як виглядає зелена кава? сорти зеленої кави

Вам знадобиться
 • Зелені кави виду «Арабіка»
 • Зелені кави виду «Робуста»

Інструкція
 • . 1

  Всяке кавове зерно під червоно-коричневою шкіркою приховує зелене ядро. Зелена кава являє собою очищені від шкірки плоди кавового дерева, які не брали під обжарюванні. Однак у не смажене вигляді використовуються далеко не всі види і сорти. Як правило, тільки арабіка (або аравійський кави) і робуста. Вони відрізняються особливим ароматом і смаком, а також вважаються джерелом молодості, бадьорості і краси. Під кожним з видів мається на увазі розгорнута класифікація. Справжнім знавцям і професіоналам важливо знати місце зростання і його відношення до рівня світового океану, тип клімату і вид грунту, особливості сортування, показники твердості зерна. Адже від цього залежить вартість товару і його споживчі якості.

 • . 2

  Перераховані фактори можуть бути покладені в назва сорту зеленої кави. Наприклад, зелений бразильська кава Сантос — це один з 8 сортів, об’єднаних загальним найменуванням і відносяться до арабіці. Така кава має слабкий запах і міцний смак, не позбавлений м’якості. У свою чергу, сорт Ріо-де-Жанейро — це кава з буро-зеленим відтінком зерен і запахом йоду, оскільки в місцях зростання даний елемент зустрічається в грунтах удосталь.

 • . 3

  У свою чергу, гавайські сорту — це в більшості випадків арабіка. Напій Кона має солодкуватий м’який смак, яскравий аромат і характерну кислинку, яка нагадує вино. А серед африканських сортів помітно виділяється лупили із Замбії і Салімба із Зімбабве. Перший відрізняється карамельним смаком і запахом трав, що ростуть в савані. Другий — сильним ароматом, фруктовими нотами смаку в поєднанні з гіркотою перцю.

 • . 4

  Неспеціалісту варто знати, як виглядає зелена кава, при використанні зерен в харчових цілях. У цьому випадку треба віддавати перевагу цільним зернам без слідів діяльності комах, цвілі, плям іншого кольору. Якщо запропоновано купити ламані зерна з відтінком сторонніх запахів, від такої кави краще відмовитися. Приготувати ароматний напій з нього навряд чи вдасться, оскільки умови транспортування і зберігання явно були порушені.

 • . 5

  Аравійське кави вважається більш ароматним, ніж робуста, але в останньому набагато більше кофеїну, ніж у першому. Тому арабіку вибирають гурмани, а робусту — активні люди, яким необхідно отримувати заряд бадьорості перед робочим днем. При цьому в косметичних цілях можна без роздумів використовувати кави обох різновидів. Хімічний склад приблизно однаковий.

ПОДІЛИТИСЯ :
Схожі статті:
Попереднє з категорії:
ПРОКОМЕНТУВАТИ СТАТТЮ :