Як вийти на пенсію достроково?

як вийти на пенсію достроково ?

Вам знадобиться
 • Трудовий стаж
 • Трудова книжка
 • Заява про надання дострокової пенсії
Інструкція
 • . 1

  У Росії вийти на пенсію можна по досягненні 60 років чоловікам і 55 років жінкам. Але деяким категоріям працівників можна піти на пенсію трохи раніше і оформити отримання дострокової пенсії. За законом «Про зайнятість населення в Російській Федерації», непрацюючий людина може піти на пенсію достроково, якщо вичерпалися всі можливості знайти йому роботу. Як вийти на пенсію достроково і які документи потрібно для цього оформити? Чоловік може зробити це в 58 років, маючи 25-річний стаж, а жінка — в 53 року, маючи 20-річний стаж, тобто не менше, ніж за два роки до офіційного терміну виходу на пенсію. При цьому необхідно якийсь час перебувати на біржі зайнятості і переконатися в тому, що непрацюючий людина справді не може влаштуватися на роботу.

 • . 2

  Оформити дострокову пенсію не настільки просто, як з’ясувати, як нараховується пенсія військовослужбовцям, наприклад, але цілком можливо. Для цього потрібно зібрати пакет документів: трудова книжка, паспорт, документ, що підтверджує кваліфікацію працівника, довідка з останнього місця роботи, де потрібно вказати заробіток за останні три місяці роботи. Слід пам’ятати, що на достроковий вихід на пенсію можуть претендувати матері дітей-інвалідів дитинства, якщо матері виповнилося 50 років. При цьому на те, як розраховується пенсія по інвалідності для дітей, це не впливає. Отже, за заявою безробітного центр зайнятості видає пропозицію про достроковий вихід на пенсію і довідку, в якій вказано трудовий стаж, за яким майбутня пенсія буде розраховуватися. З цими документами безробітний відправляється у відділення пенсійного фонду з тим, щоб йому призначили виплату пенсії. Варто відзначити, що в призначенні дострокової пенсії може бути відмовлено — тоді служба зайнятості повинна знов спробувати знайти людині роботу.

 • . 3

  Чи може достроково вийти на пенсію працівник МВС і в такому випадку як розрахувати пенсію співробітника МВС? Це робиться на загальних підставах, до пенсії співробітника можуть додаватися надбавки за вислугу років і за військове звання в день закінчення роботи. Є також таке поняття, як подвійні пенсії — на них мають право претендувати люди, які отримали військову травму. У цьому випадку чоловіки можуть оформити дострокову пенсію за виконанні ними 55 років і наявності стажу 25 років. Слід подбати про те, як проводиться перерахунок пенсії з урахуванням її подвійний виплати.

 • . 4

  Є також деякі категорії працівників, які при запиті про дострокової пенсії, повинні потвердіть свій трудовий стаж. До них відносяться водолази, люди, які пропрацювали на Крайній Півночі, працівники льотного складу цивільної авіації, що працюють в геологорозвідувальних експедиціях, на лісоповалах і деякі інші. Стаж підтверджується довідкою від роботодавця.

ПОДІЛИТИСЯ :
Схожі статті:
Попереднє з категорії:
ПРОКОМЕНТУВАТИ СТАТТЮ :