Як вийти в декретну відпустку раніше терміну?

як вийти в декретну відпустку раніше терміну?

Вам знадобиться
 • Листок непрацездатності
 • Заява встановленого зразка
Інструкція
 • . 1

  Декретна відпустка надається вагітній жінці на підставі листка непрацездатності, виданого в жіночій консультації. Дуже часто жінки перед тим, як взяти декретну відпустку, цікавляться термінами його надання та можливістю піти на заслужений відпочинок трохи раніше. За законом відпустка по вагітності та пологах надається вагітній жінці на терміні рівному тридцяти тижнях. Триває цей відпустку рівно 140 календарних днів, а після закінчення цього терміну настає оплачувану відпустку по догляду за дитиною до півтора років.

 • . 2

  Як вийти в декретну відпустку раніше? На жаль, офіційно зробити це практично неможливо, так як в законодавстві РФ чітко прописані всі строки. Але, за певних обставин, це без праці можна зробити іншими шляхами. Перше, що можна зробити в цьому випадку-написати заяву на щорічну невикористану відпустку за місцем роботи. Роботодавець зобов’язаний прийняти заяву і надати відпустку безпосередньо перед виходом жінки в декрет, фактично збільшивши при цьому відпустку по вагітності та пологах. Також можна написати і заяву на невикористані відгули, якщо такі були.

 • . 3

  Якщо до декретної відпустки ще залишається деякий час, а працювати вже немає сил, можна звернеться в жіночу консультацію і порадитися зі своїм лікарем про доцільність отримання лікарняного листа і про те, як продовжити декретну відпустку. Як правило, лікарі йдуть на компроміс і видають листок непрацездатності через хворобу, якщо жінка погано себе почуває і вважає, що робота може нашкодити їй і майбутньому малюкові. Але варто пам’ятати про те, що в цьому випадку розрахунок заробітної плати залежатиме від відпрацьованого стажу, як при розрахунку лікарняного.

 • . 4

  Дуже часто доводиться чути питання про те, як оформити декретну відпустку бабусі. За законом бабуся чи будь-який інший член сім’ї може оформити тільки відпустка по догляду за дитиною до півтора років. Настає він, як правило, через 70 днів після народження малюка. По досягненню віку дитиною півтора року і до виповнення їй трьох років жінка також має право на надання їй відпустки, але вже неоплачуваної. На протязі всього цього періоду жінка продовжує вважатися повноцінною співробітницею. І перед тим, як уявляється в декретній відпустці, юристи радять добре подумати, щоб при виході з декрету не залишитися без робочого місця і зберегти трудовий стаж.

ПОДІЛИТИСЯ :
Схожі статті:
Попереднє з категорії:
ПРОКОМЕНТУВАТИ СТАТТЮ :