Як викласти плитку у ванній: три способи

як викласти плитку у ванній : три способи

Вам знадобиться
 • Якісна керамічна плитка
 • Будівельні розчини і суміші
 • Спеціальні інструменти
Інструкція
 • . 1

  Насамперед, необхідно правильно вибрати кахель, так як від його якості, буде залежати надійність і довговічність майбутнього покриття. Якість плитки можна визначити за наступними критеріями: чіткі кути вироби, рівномірна забарвлення без видимих розлучень і дефектів, відсутність будь-яких тріщин, потертостей або шматочків кераміки, що залишилися після випалу. Не менш важливо визначитися з віддається перевага кольором кахлю і малюнком. Тут варто відзначити, що у ванній кімнаті краще не використовувати керамічну плитку темних відтінків, інакше, це зробить простір приміщення значно менше. До того ж темний кахель не можна назвати практичним, так як на ньому добре помітна будь-який пил. Ще один важливий момент — прибрати плитку, треба брати більше, ніж потрібно за обчисленим раніше замірами ванної кімнати.

 • . 2

  Потім, необхідно вирішити, яким має бути розмір покриття. Наприклад, якщо ванна занадто вузька, але з високою стелею, то для візуального розширення простору краще вибрати горизонтальний спосіб укладання кахлю. Щоб більш точно розуміти, як викласти плитку у ванній, треба заздалегідь накреслити на паперовому аркуші план приміщення. Після чого, на даний креслення приміряти схему укладання, і відразу ж позначити необхідну кількість елементів декору. Також потрібно перевірити наскільки стіни перпендикулярні до стелі і підлоги. Виконується це за допомогою рівня. Кривизни бути не повинно, оскільки навіть невелике відхилення, буде занадто помітно оку. Далі поверхню стін необхідно очистити від колишньої обробки і старого шару штукатурки. Точно так же вирівнюється підлогу при укладанні кахлю.

 • . 3

  Як правило, якщо стіни мають великі дефекти, використовують кілька варіантів того, як клеїти плитку у ванній самому — насамперед, вирівнюють поверхню за допомогою спеціальних сумішей, штукатурки або вологостійкого гіпсокартону. При використанні штукатурки, необхідно попередньо розставити на поверхні маяки, які наносяться по рівню. Вирівнюючі суміші підходять лише в тих випадках, коли кривизна стін помітна, але не настільки значна. Для кращого зміцнення підстави поверхні і хорошого зчеплення плитки, можна попередньо обробити стіни грунтовкою. Гіпсокартон — найпростіший варіант вирівнювання стін, але при його використанні втрачається деякий простір в приміщенні.

 • . 4

  Для більш міцного з’єднання плитки з поверхнею, рекомендується попередньо нанести на стіни грунтовку. У тому випадку, якщо кахель укладається на клейову основу, бетон або штукатурку, поверхню грунтовкою не обробляється. Тепер можна перейти до безпосередньої укладання плитки. Насамперед, необхідно нанести на поверхню спеціальну розмітку за допомогою крейди, яка повинна відповідати габаритам кахлю. Тим, хто не має взагалі ніяких навичок по укладенню плитки, краще всього використовувати мастику. За наявності досвіду, допускається застосування клейових сумішей для даної процедури. Будь-який з обраних розчинів наносять на поверхню широким зубчатим шпателем, якщо його немає, то можна скористатися вузьким аналогом. Починають укладати кахель з нижньої частини стіни.

 • . 5

  Якщо плитка занадто маленького розміру, то краще починати її укладання з середини поверхні, а не від кута. Це необхідно для того, щоб по краях залишалося однаковий простір. Такий варіант укладання дуже зручний при підгонці крайніх плит, так як відпадає необхідність зрізати тонкі смуги, що практично неможливо виконати. Не варто забувати, що при укладанні керамічної плитки, її шви повинні ідеально збігатися і бути єдиною графічної лінією. Для цих цілей зазвичай використовують дистанційні хрестики. Також не рекомендується відразу розміщувати кахель там, де повинні знаходитися вимикачі та розетки. Інакше є ризик того, що електропроводка зрушиться на кілька сантиметрів, доведеться її демонтувати, після чого укладати заново.

 • . 6

  Технологія укладання кахлю на підлогу у ванній кімнаті передбачає кілька варіантів. Найпоширеніший і звичний спосіб — вкладання плитки паралельно стінам. Також існує і діагональний метод, але більш складний і менш економічний, так як вимагає додаткової обрізки плитки. Але, не дивлячись на свій недоліки, даний варіант облицювання відмінно виглядає у ванній кімнаті. Тут особливе значення має видима сторона і кут, де розташований вхід в приміщення. На таких ділянках необхідно укладати цільний кахель. Після укладання плитки рекомендується почекати, приблизно 3 — 4 дня, щоб розчин повністю просох. У цей період не можна ходити по кахлю. Час висихання розчину залежатиме від того, наскільки товстим вийшов його шар, а також від рівня вологості у ванній кімнаті.

 • . 7

  І фінішні роботи — очищення та затирка плитки. Для заповнення швів використовують звичайну затірку з рідким латексом або спеціальну вологостійку фугу. Але після такої затірки необхідно помити кахель. Звичайно, перед нанесенням, суміш залишають на деякий час, щоб вона набула необхідні якості і консистенцію. Фуги також необхідно робити невеликими порціями, інакше вони швидко схоплюються і втрачають свою міцність. Розподіляють затірку за допомогою гумового шпателя, яким заповнюють шви по діагоналі, при цьому, тримають інструмент строго під кутом. Як тільки виконана затирка однієї стіни, можна приступати до її очищення. Не варто забувати, що всі застосовувані для облицювання ванної кімнати суміші і розчини повинні мати тільки вологостійку основу.

ПОДІЛИТИСЯ :
Схожі статті:
Попереднє з категорії:
ПРОКОМЕНТУВАТИ СТАТТЮ :