Як використовувати перегній правильно?

як використовувати перегній правильно?

Вам знадобиться
 • Ящик для компосту
 • Гній
 • Компоненти для перегною
 • Вода
Інструкція
 • . 1

  Як використовувати перегній правильно? Перегній — надійний помічник садівника-городника. Він впорається і з підвищенням родючості грунту, і з мульчированием її для збереження вологи, і з підготовкою грунту під теплицю, і з вирівнюванням майданчика під газон. Але слід розрізняти, як використовувати перегній листовий, а для яких садових справ придасться перегній-компост. У першому випадку перегній готується з опалого листя в пластикових або металевих ємностях. Такому перегною майже не потрібен доступ повітря, головне для нього — наявність води. Ємність з ним можна залишити під відкритим небом — зайва волога не зашкодить.

 • . 2

  А ось як приготувати перегній, який стане в нагоді як добриво: для цього необхідно зробити компостну купу або ж ящик із знімною стінкою. У такій перегній крім листя варто додати гній, органічні та харчові залишки, солому, виполоти бур’яни та інше. Цьому перегною потрібно повітря, а ось зайва вода повинна безперешкодно витікати з ємності. Над компостної купою повинен розташовуватися навіс або ж щільна кришка, щоб всередину не потрапляла дощова вода.

 • . 3

  Розібравшись, як отримати перегній потрібного в роботі виду, варто докладніше зупинитися над тим, як за кожним з них «доглядати». Листовий перегній майже не вимагає уваги до себе, він визріває протягом року і восени готовий до використання. У такому перегної помітні остови листя і дрібні палички. Перегній-компосту потрібно періодичне ворушіння і перевертання, зволоження купи. Зрілий компост виглядає однорідно, не має неприємного запаху і в ньому не можна знайти компонентів, визрівання ж його теж триває близько року.

 • . 4

  Через те, як утворюється перегній, він отримує і трохи різні властивості. Листовим добре присипати грунт і окисліться її, як торфом, а компост прекрасно підходить в якості добрива і благотворно впливає на родючість, він використовується в якості різноманітних підгодівлі, а також для теплиць і «теплих» грядок. Однак садівникові знадобляться властивості і першого, і другого. Листовий перегній допоможе і в тому, як зробити перегній — компост: його можна доповідати в компостну купу, пересипаючи гноєм, через півроку-рік добриво буде практично готове.

 • . 5

  Запам’ятавши ці відмінності, можна вже не хвилюватися про те, щоб помилитися у виборі типу перегною. Кожен досвідчений садівник знає — на ділянці потрібно знайти місце і для компостної купи, і для ємності з листовим перегноєм, і тоді не потрібно буде бігати в магазин за підгодівлями або мульчирующим матеріалом. Господарський людина зуміє самостійно зробити для себе хороше добриво!

ПОДІЛИТИСЯ :
Схожі статті:
Попереднє з категорії:
ПРОКОМЕНТУВАТИ СТАТТЮ :