Як використовується озеро Байкал людиною?

як використовується озеро байкал людиною ?

Вам знадобиться
 • Озеро Байкал
 • Людина
Інструкція
 • . 1

  Говорячи про Байкалі, перш за все необхідно відзначити, що це саме чисте сховище питної води на Землі. Відомо, що в Байкал впадають триста тридцять шість річок і струмків! Але найдивовижніше — що при цьому з озерa може випливати одна єдина річка — Ангара? Мало хто знає, але байкальська вода дійсно унікальна. Насичена киснем, кристально чиста і абсолютно прозора, вона здавна вважалася чарівною. З її допомогою лікували багато хвороб. Досі прісна вода цього озера є джерелом для різних галузей промисловості і сільського господарства. І це, мабуть, один з головних відповідей на питання: «як використовується озеро Байкал людиною».

 • . 2

  Всі знають, що Прибайкальский край багатий рудою, золотом і вугіллям. Тут також розвинена видобуток слюди. Далеко за межами Росії славиться прибайкальский будівельний ліс. Невід’ємною частиною виробництва є заготівля кедрових горіхів, з яких потім виробляють цінне масло. Жителі регіону активно займаються полюванням. Особливу цінність представляє хутро соболя. В озері живе близько 50 видів риб: осетрові, лососеві, коропові і багато інших. Щорічний улов обчислюється цифрою майже в 100 тисяч тонн риби, з яких більше половини — омуль. Це робить озеро об’єктом всесвітнього значення. Саме тому гостро стоїть питання про те, як озеро Байкал охороняється людиною.

 • . 3

  Нарівні з рибальством активно розвивається судноплавство. Пароплави перевозять пасажирів, будматеріали, рибу і ліс. Навіть у найсуворіші морози озеро, покрите льодом, залишається єдиним транспортним шляхом повідомлення. По замерзлій гладіні озера час від часу рухаються обози упряжок і автомобілі. А останнім часом Байкал став досить привабливим місцем для туристів. Красива природа, багата флора і фауна, містичні легенди не залишають байдужими навіть іноземців. Ні для кого не секрет, що з озером пов’язано багато таємниць. Одна з них прихована в самій назві, яке дали озеру корінні жителі.

 • . 4

  Так як же називають Байкал в народі? «Святе море», «жива вода», «багате озеро», «природне море», «велика вода» — це далеко не весь список назв, який закріпився за озером «Бай-Куль», «Бейхай» або «Байгаал». Про монгольському, бурятском, китайське походження слова вчені Суперечки і понині. Ще одна загадка — походження озерa. Давно доведено, що воно з’явилося в результаті дії тектонічних процесів 25 млн. років тому. Але незважаючи на це, сказати як точно утворилося озеро Байкал не може ніхто. Етa незнайомці і прагнення відгадати всі таємниці Байкалу і привертає до нього мандрівників з усього світу. Розташовані в цьому регіоні, численні пам’ятки природи та культури вже багато років тому перетворилися на знамениті історичні та археологічні пам’ятки, відвідати які мріє кожен.

ПОДІЛИТИСЯ :
Схожі статті:
Попереднє з категорії:
ПРОКОМЕНТУВАТИ СТАТТЮ :