Як використовується японський стиль в ландшафтному дизайні?

як використовується японський стиль в ландшафтному дизайні?

Вам знадобиться
 • Принцип «Вабі-сабі»
 • Почуття міри
 • Практичні рекомендації
Інструкція
 • . 1

  Японський садок не дозволяє пройти мимо. У ньому хочеться затриматися подовше. І не дивно — японські сади створюються саме для медитативного насолоди природою, її крихкою красою. Ці сади влаштовані по естетичному і філософським принципом «вабі-сабі». Що в перекладі означає «скромна краса». Вабі-сабі — це усвідомлення того, що все не вічне, все не зовсім, все не закінчено. Саме відсутність закінченості, асиметрія у всьому — головна «фішка» японських садів. Розмір саду може бути величезним або всього кілька квадратних метрів. Але в таких міні садочках ландшафтний дизайн припускає обов’язкове використання карликових дерев бонсай.

 • . 2

  Сад повинен максимально зливатися з природою, тому при його пристрої рекомендується використовувати ті рослини, які характерні для даного кліматичного поясу. У японському саду немає випадкових чи просто красивих елементів. Кожен об’єкт саду має прихований зміст. Немає перевантаженості — почуття міри — головне почуття при роботі над японським садом. Японські сади бувають садом однієї рослини, наприклад, сади мохів. Також популярні і сади каменів або пісочні сади.

 • . 3

  Бажаючи повторити японський сад на російській землі, не варто повністю копіювати оригінали. Досить невеликий стилізації. Так ви заощадите і зможете легко змінити дизайн, якщо з якоїсь причини він вам набридне. Японський стиль в ландшафтному дизайні легко створити за допомогою наступних прийомів та елементів: кілька асиметрично розташованих булижників (нагадують сад каменів). Доріжки з кам’яних плит з розривами.

 • . 4

  Невеликий маленький водний джерело: ставочок або струмок. У ньому можна завести декоративного коропа. Підійде навіть просто велика кам’яна чаша з водою. В саду обов’язково повинна бути вишня, щоб милуватися її цвітінням. Можна використовувати містки і кам’яні ліхтарі, а також прикрасити сад бамбуком. В якості лавки можна використовувати великий камінь. У цьому випадку його необхідно накрити циновкою. Якщо вибрати всього кілька прийомів із запропонованих, вийде милий куточок у японському стилі. Залишиться тільки запросити друзів, і розпити саке.

ПОДІЛИТИСЯ :
Схожі статті:
Попереднє з категорії:
ПРОКОМЕНТУВАТИ СТАТТЮ :