Як використовуються хвойні рослини в ландшафтному дизайні?

як використовуються хвойні рослини в ландшафтному дизайні?

Вам знадобиться
 • Декоративні хвойні дерева
 • Декоративні хвойні чагарники
 • Садовий інструмент
Інструкція
 • . 1

  Уявити такий ландшафтний дизайн, щоб у ньому не були присутні хвойні дерева, просто неможливо. Чим же приваблюють людини хвойні рослини в ландшафтному дизайні? Хвойні дерева для облаштування ділянок використовуються з незапам’ятних часів. Насамперед, це пов’язано з їх невибагливими вимогами до грунтів, на яких вони виростають. Друга причина полягає в тому, що в будь-який час року хвойні дерева своєю зеленню пожвавлюють сад, особливо в осінній і зимовий час. Третя причина — вони можуть служити щитом від шуму і пилу для будь-якого будинку. А по-четверте, всякий ландшафтний дизайн без них здається занадто буденним і сірим. Нарешті, по-п’яте, хвойне дерево протягом усього року виробляє кисень і фітанціди.

 • . 2

  Розмірність, колір і форма крони — це основні елементи композиції дерева. Через сприйняття кожного елементу окремо складається загальна картина не тільки одного деревної рослини, але всього ландшафту в цілому. Хвойна крона дерев легко формується людиною. Виходячи з цієї особливості фахівці з ландшафту розробили кілька типів формування крон: — подушковидна; — копновідная; — розпростерта; — стелеться; — конічна; — колонновідная; — куляста. Подушкоподібні крони хвойних дерев мають округлий і одночасно приплюснуто-овальний вигляд. Мають такий кроною бальзамічна ялиця, ялівці, гірські сосни, тсуги.

 • . 3

  Хвойні рослини в ландшафтному дизайні з копновідной і розпростертої формою — це невеликі декоративні деревця і чагарники. Вони утворюють густі і довгі пагони, нікнущіе до самої землі. Серед рослин, що мають таку форму крони, найбільшого поширення для облаштування ділянок отримали ялівці. Дерева, що мають сланкі пагони, які лежать безпосередньо на землі, використовуються при облаштуванні кам’янистих садів і осипів. Кроне ялівцю також можна надати стелеться форму. Конічна крона характерна для модрини, ялини, кипарисовика і сосни. Колонновидной кроною характеризується туя західна, сосна і ялина. Кулясту форму крони частіше можна бачити у Глобоза, колючої ялини, гірської сосни. Щоб домогтися від крони потрібної форми, зробити її густою і уповільнити зростання всього дерева, минулорічні пагони кожної весни необхідно вкорочувати на 30 — 40%.

 • . 4

  Хвойні рослини в ландшафтному дизайні з копновідной і розпростертої формою — це невеликі декоративні деревця і чагарники. Вони утворюють густі і довгі пагони, нікнущіе до самої землі. Серед рослин, що мають таку форму крони, найбільшого поширення для облаштування ділянок отримали ялівці.

 • . 5

  Дерева, що мають сланкі пагони, які лежать безпосередньо на землі, використовуються при облаштуванні кам’янистих садів і осипів. Кроне ялівцю також можна надати стелеться форму.

 • . 6

  Конічна крона характерна для модрини, ялини, кипарисовика і сосни. Колонновидной кроною характеризується туя західна, сосна і ялина. Кулясту форму крони частіше можна бачити у Глобоза, колючої ялини, гірської сосни.

ПОДІЛИТИСЯ :
Схожі статті:
Попереднє з категорії:
ПРОКОМЕНТУВАТИ СТАТТЮ :