Як вилікувати запалення ясен: симптоми парадантоза

як вилікувати запалення ясен: симптоми парадантоза

Вам знадобиться
 • Десна
 • Хірургічне втручання
 • Стоматолог
 • Лікування
Інструкція
 • . 1

  Більшість людей чули про таке захворювання ясен, як пародонтоз, але які причини його викликають, не кожен має уявлення. У поняття пародонтозу входить група захворювання, пов’язаних з процесами ураження тканини, розташованої біля зуба. Тканини, які утримують зуби, носять назву пародонт — це слизова, ясна, кістка і зв’язки. Після такого поширеного захворювання, як карієс, пародонтоз займає друге місце в світі. Якщо заглибитися в причини захворювання, то чіткої відповіді не буде — проблема виникнення пародонтозу вивчена ще не до кінця. Але можна відзначити наступні фактори, які сприяють виникненню пародонтозу — спадкова схильність, порушення обміну речовин, цукровий діабет, гіповітаміноз, проблеми з шлунково-кишковим трактом.

 • . 2

  Люди, які зіткнулися з цією неприємністю, задаються питаннями, як вилікувати запалення ясен, тому шукають інформацію через знайомих та інтернет. Для початку слід розібратися, яка симптоматика характеризує початок розвитку пародонтозу, щоб встигнути вчасно вжити необхідних заходів. Стоматологи відзначають тривалий перебіг захворювання і підкреслюють, що коли воно наздогнало людини, процес розвитку йде стрімкими темпами — пройде зовсім мало часу, і людині буде боляче розжовувати їжу. Ознаками початку пародонтозу можна вважати наступні: ясна стають блідого кольору без видимого запального процесу. Кровотечі з ясен не спостерігається. При початку пародонтозу виникає ретракція ясен — оголюється шийка зуба, а незабаром і корінь.

 • . 3

  Зуби при цьому захворюванні як би подовжуються. Перед тим, як лікувати ясна краще звернутися до стоматолога, який визначить ступінь розвитку захворювання, щоб проблему можна було вирішити якомога раніше. Захворювання пародонтоз може протікати спільно з ураженням самого зуба — воно відрізняється від каріозного типу. Якщо пародонтоз вже знаходиться в такій стадії і розпочалася поразка зуба, то можна спостерігати такі явища: ерозія емалі, клиновидний вид зуба, а також його стертость. Після ретельного обстеження ротової порожнини стоматолог пояснить, як лікувати пародонтоз і пропише необхідну терапію. Але спочатку будуть проведені деякі діагностичні заходи, спрямовані на підтвердження діагнозу.

 • . 4

  Існує ряд діагностичних ознак, за якими можна визначити початок розвиток пародонтозу. Перша ознака — це відсутність запального процесу. При огляді не буде виявлено наявності пародонтального і ясенного кишень. Ніякого мікробного нальоту на яснах також не виявлено. Важливою ознакою розвитку пародонтозу вважається ретракція ясен, коли оголюється шийка, а через деякий час буде видно і зубний корінь. Також спостерігається видиме зниження перегородок, які з’єднують зуби. При захворюванні на пародонтоз спостерігається стійкість зубів, навіть коли поразка ясен досягло другої і третьої стадії. Стоматолог при огляді пацієнта також буде задавати питання, які стосуються деякий захворювань, що викликають початок пародонтозу.

 • . 5

  Постраждати від пародонтозу можуть люди, які в анамнезі мають деякі серйозні діагнози. Це група серцево-судинних захворювань, атеросклероз, порушення обміну речовин, ендокринні збої в організмі. Якщо в роду пацієнта є люди, які страждали на пародонтоз, то можливість появи цього захворювання також зростає. Під час виявлення діагностичних ознак, потрібно сказати стоматолога всю необхідну інформацію про стан здоров’я і наявність захворювань, перерахованих вище. А тепер варто приділити особливу увагу питанню, як лікувати пародонтоз. Варто відзначити такий сумний момент, як відсутність максимально ефективного лікування пародонтозу, яке б призвело ясен в належний стан.

 • . 6

  Якщо пацієнта турбує свербіж ясен, то призначається місцевий масаж, який покращує кровотік. Також активно застосовується фізіотерапія: електрофорез, уфо, обробка ультразвуком. Дані процедури спрямовані на те, щоб постачити хворі ясна поживними речовинами і киснем. Фізіопроцедури допоможуть клітинам ясен оновлюватися, що призведе до деяких поліпшень. При лікуванні пародонтозу активно застосовують хірургічне втручання, спрямоване на регенерацію пошкодженої тканини. Використовуються різноманітні пересадочні матеріали, мембрани, які допомагають підвищити ефективність лікування. Деякого позитивного ефекту можна домогтися, використовуючи досягнення традиційної медицини: точковий масаж, голковколювання. Але пацієнтам слід знати, що дані методи тільки прибирають больовий ефект.

ПОДІЛИТИСЯ :
Схожі статті:
Попереднє з категорії:
ПРОКОМЕНТУВАТИ СТАТТЮ :