Як вирівняти дерев’яну підлогу під ламінат: ремонт у квартирі

як вирівняти дерев'яну підлогу під ламінат: ремонт в квартирі

Вам знадобиться
 • Листи фанери
 • Циклевочная машина
 • Суміш для виравнівианія
Інструкція
 • . 1

  При ремонті квартири необхідно приділити особливу увагу підлозі. Адже саме йому доведеться витримувати всі навантаження, а також радувати своїм виглядом. Серед підлогових покриттів виділяється своєю якістю паркет. Однак він досить доріг, тому більш популярним став ламінат. Фактично він є імітацією паркету. Вартість її відносно невисока, але він міцний, тримається тривалий час і добре виглядає. Дошка з ламінату являє собою конструкцію з декількох шарів. Основною частиною служить деревно — волокниста плита, яка створює жорсткість і міцність всієї дошки. На це підстава наносять малюнок на полімерній основі. Класичним вважається малюнок під дерево, але є й безліч інших. Завершує все захисний шар з акрилової смоли. Він надає стійкість до стирання і різним діям.

 • . 2

  Ламінат популярний серед підлогових покриттів також завдяки тому, що його не важко укладати. Але існують певні труднощі, які ускладнюють весь процес. Ламінованого покриття необхідно рівне і жорстку основу. Саме тому перед походом в магазин слід подумати, як вирівняти дерев’яну підлогу під ламінат. Від того, наскільки правильно вдасться провести етап вирівнювання, залежить термін служби покриття. Пол часто тільки здається рівним. Невелика різниця в кілька міліметрів або сантиметрів залишається непоміченою людського ока. Але для ламінату вона чутлива. Через деякий час на ньому будуть з’являтися хвилі і заломи від нерівностей, що неминуче призведе до поломки замкових з’єднань. У підсумку вся робота може виявитися зіпсованою, і доведеться робити все заново.

 • . 3

  Є різні способи вирівнювання дерев’яної підлоги. Слід враховувати, що при великій кривизні доведеться брати матеріал товщі. Щоб вибрати, як саме вирівнювати підлогу, треба ретельно оглянути його. Потрібно відірвати дошку і перевірити зсередини, чи немає гнилі і пошкоджень від комах. При великих ураженнях ними краще замінити такий підлогу. Визначити ступінь кривизни можна за допомогою лазерного нівеліра. Цей прилад ставлять у кут з найбільшою висотою й роблять на стінах позначки. Якщо в квартирі є лише плити перекриття, то лінію горизонту потрібно обов’язково зазначити у всіх кімнатах. В іншому випадку в них можливі розбіжності рівня підлоги. Для визначення горбів натягують дві мотузки, одну уздовж стіни, іншу впоперек. Якщо хоч в одному місці вони зачіпають підлогу, то всю розмітку піднімають вище.

 • . 4

  Перед тим, як класти ламінат на дерев’яну підлогу, потрібно перевірити інженерні мережі під ним. Якщо перепад рівня підлоги на один погонний метр становить від 3 до 6 мм, вирівнювання виробляють листами фанери. Треба не забувати, що рівень вологи в цих листах має бути такий же, як у відремонтованому приміщенні. Щоб добитися цього, їх змочують водою і дві доби витримують у місці ремонту. Для забезпечення опори, яка не дасть провіснуть фанерним листам, встановлюють лаги. Спочатку як маячків по поверхні підлоги зміцнюють саморізи, а на них лаги, або смужки фанери. Далі зверху укладають і закріплюють фанерні листи. Щоб було зручніше працювати, зазвичай листи заздалегідь розпилюють на квадрати. Ті частини, яких не вистачило, випилюють окремо. По ходу роботи в листах прорізають потрібні виступи і арки.

 • . 5

  Найбільш ефективна для вирівнювання дерев’яної підлоги циклювання. Але цей процес складний технічно, в даному випадку від працівників потрібні певні вміння. При циклюванню знімається верхній шар підлоги разом з фарбою і забрудненнями. Є спосіб ручної роботи, але він занадто трудомісткий. В основному користуються спеціальною циклювальної машиною. Щоб не відбулася її поломка, треба прибрати з підлоги або втопити глибше капелюшки цвяхів. При роботі з машиною необхідно дотримуватися всіх заходів безпеки. Обов’язкові для працівника захисні окуляри, респіратор, вушні заглушки від шуму. Циклювання дозволяє домогтися найбільш рівної поверхні перед тим, як покласти ламінат на дерев’яну підлогу. Після роботи машини потрібно тільки підмести і прибрати сміття. Зручно застосовувати цей метод при роботі з великими площами.

 • . 6

  При перевірці рівня підлоги іноді виявляється невеликий ухил в одну сторону. У такому випадку зазвичай застосовують суміші, що вирівнюють для дерев’яних поверхонь. Спочатку готують до роботи підставу, закріплюють дошки, які хитаються. Щілини в підлозі необхідно замазати шпаклівкою на акрилі або спеціальним клеєм з тирсою. Щоб захистити підлогу від вологи, його грунтують. На стіни по всьому периметру кімнати наклеюють гідроізоляцію до відміток нового рівня підлоги. Щоб уберегти дерев’яну поверхню від вологи, її повністю застеляють товстим поліетиленом. Якщо наливний шар більше одного сантиметра, рекомендується застосовувати армуючої сітки. За інструкцією в ємності розводять суміш для вирівнювання. Починаючи від кута, її виливають невеликими смугами і акуратно розрівнюють гумової шваброю або шпателем.

 • . 7

  Наведені способи вирівнювання дерев’яної підлоги перед укладанням ламінату досить прості і доступні для самостійного ремонту. Цілком можливо і запросити будівельну бригаду. Необхідно відповідально поставитися до цього етапу роботи. Адже саме від нього залежить, наскільки довго протримається підлогове покриття. Ламінат треба укладати тільки на рівний дерев’яна підлога.

ПОДІЛИТИСЯ :
Схожі статті:
Попереднє з категорії:
ПРОКОМЕНТУВАТИ СТАТТЮ :