Як вирізати круглий отвір в металі: інструкція

як вирізати круглий отвір в металі: інструкція

Вам знадобиться
 • Розмітка отвори
 • Газовий різак
 • Болгарка
 • Дриль
Інструкція
 • . 1

  Для того щоб вирізати круглий отвір в металі знадобитися наявність хоча б одного із зазначених апаратів: болгарка, дриль, електрозварювальний апарат або газовий різак. Кожен з цих інструментів має свої переваги і використовується залежно від розміру отвору і товщини металу. Якщо питання стоїть, як вирізати круглий отвір великого діаметру, то найкраще для цього підійде газовий різак. Але спочатку необхідно розмітити отвір за допомогою циркуля. Контур слід зробити дуже чітким, щоб його було виразно видно навіть під іскрами болгарки або зварювального апарату.

 • . 2

  Після того, як отвір розмічено, то слід запалити пальник газового різака. Далі потрібно правильно відрегулювати його факел і провести сам розріз. Рухати різак слід плавно і в однаковому темпі у міру того, як метал розрізається. Це звичайно не так складно, як просвердлити отвір в склі, але все ж доведеться бути акуратним. А якщо газового різака немає, то можна використовувати електрозварювальний апарат. Правда такий спосіб обмежений потужністю апарату і товщиною металу. Мощі більшості з них вистачає на 3 — 4 міліметровий метал. Ну а сам процес вирізування зводитися до того, що спочатку потрібно встановити зварювальний док, далі запалити дугу і потім пропалювати метал по розмітці.

 • . 3

  Але як просвердлити отвір в металі, якщо ні, ні газового пальника, ні зварювального апарата? У такому випадку на допомогу може прийти болгарка (углошлифовальная машина). Проте слід врахувати, що її можна використовувати лише коли слив не менше ріжучого круга болгарки, а товщина металу не перевищує 3 міліметра. Крім того, зробити відразу круглий отвір не вийти, тому що доводитися робити безліч коротких різів по контуру кола. Навіть при їх мінімальній довжині однаково буде утворюватися не Кола, а багатокутник. Тому, після того як операція завершена, доведеться підрівняти форму кола за допомогою напилка.

 • . 4

  Ще одним способом як просвердлити великий отвір, є використання дриля. Плюс цього методу в тому, що дриль дуже поширений інструмент і не складе труднощів її роздобути. А мінус в тому, що спосіб цей найбільш трудомісткий. Суть його полягає в тому, що по всій лінії контуру метал просвердлюють наскрізь безліччю отворів. Слід не забувати, що оскільки свердло має певну товщину, то потрібно розмітити ще один отвір, діаметр якого слід зменшити на діаметр свердла. А потім провести свердління по меншому контуру. Цей же метод можна використовувати, якщо потрібно вирішити проблему, як просвердлити отвір в стіні.

ПОДІЛИТИСЯ :
Схожі статті:
Попереднє з категорії:
ПРОКОМЕНТУВАТИ СТАТТЮ :