Як вирощувати дуб в домашніх умовах?

як вирощувати дуб в домашніх умовах?

Вам знадобиться
 • Жолуді
 • Горщик
 • Грунт
Інструкція
 • . 1

  Якщо задатися метою посадки дерева для своїх нащадків, то вибір неодмінно впаде на дуб. Цей зразок сили і всемогутності буде радувати своєю широкою розкидистою кроною не один вік. Вибираючи місце для посадки, і враховуючи значні розміри дерева в майбутньому, потрібно вибрати місце, де йому на початку нічого не заважатиме, а згодом, щоб і він не був перешкодою. Своє законне місце саджанець дуба займають з однорічного віку, а на початку слід дізнатися подробиці, як виростити дуб з жолудя в домашніх умовах, щоб без втрат зберегти його до моменту пересадки. Дуб росте дуже повільно, і молоді рослини можуть часто хворіти без належного догляду.

 • . 2

  Приваблива це справа — вирощування дерева безпосередньо з насіння. Всім відомо, що насіння дуба — це жолуді. Зібрати матеріал для посадки можна як восени, так і навесні. Восени це робиться в період листопаду, а навесні, як тільки зійде сніг. Вважається, що пережили зиму плоди більш живучі, але до весни частина з них можуть пошкодити гризуни або вони просто згниють. Відбирати посадковий матеріал слід орієнтуючись на коричневий колір жолудя, без темних і сірих плям цвілі, а краще замочити і живі плоди осядуть на дно.

 • . 3

  Щоб гарантовано отримати саджанець дуба, потрібно садити кілька жолудів, а потім залишати найміцніше рослина. У ємність із землею ( 500 — 700 мл.) Розміщується жолудь в горизонтальному положенні і присипається всього на 1 см. Далі догляд полягає в рясному поливі, але не надмірному (жолудь може згнити), а не допускати пересихання грунту. Не потрібно висловлювати нетерпіння і розколупувати постійно грунт у пошуках утворилися коренів. Наземна частина з’явиться не раніше, ніж через 1, 5 місяця.

 • . 4

  Виростити дуб в одному горщику до року, не вийде, навіть слабеньке на вид молоде деревце має потужну кореневу систему, причому підземна частина розвивається набагато швидше наземної. Саджанець дворічного віку має півтораметровий корінь. Тому не варто плекати надію про довготривале перебування рослини вдома, хоча існує думка, що сильна і здорова енергетика дуба сприятливо позначиться на атмосфері всього будинку.

 • . 5

  Посадити дуб на постійне місце слід в грунт аналогічного складу, в якій він зростав будинку. Дерево добре і швидко вкорінюється при достатньому освітленні і родючому грунті. Небезпека може представляти тільки недостатньо місця для подальшого розвитку кореневої системи. «По молодості» дуби часто страждають від борошнистої роси. Це не смертельно, але боротися з нею потрібно протигрибковими засобами для рослин.

 • . 6

  Деякі любителі мистецтва «бонсай» японського походження намагаються проростити жолуді заради вирощування дуба на постійній основі. Фахівці вважають, що і такий варіант вирощування дуба будинку можливий, але він вимагає особливих навичок з формування кореня в маленькій ємності і може стати процесом, завдовжки в ціле життя.

ПОДІЛИТИСЯ :
Схожі статті:
Попереднє з категорії:
ПРОКОМЕНТУВАТИ СТАТТЮ :