Як вирощувати овець в домашніх умовах?

як вирощувати овець в домашніх умовах?

Вам знадобиться
 • Сарай або вольєр
 • Пасовище
 • Різноманітне харчування
 • Мінеральні підживлення
 • Автоматизовані засоби для стрижки
Інструкція
 • . 1

  Домашнє тваринництво будь-якого рівня справа копітка і вимагає системного підходу. Тварина, від кота до буйвола, потребує їжі, воді, житлі і догляді — це вимагає певних витрат праці і коштів, розмір яких пропорційний розмірам вихованця і кількістю таких на ділянці.

 • . 2

  Щоб дізнатися, як вирощувати овець однієї теоретичної бази недостатньо. Непогано б повчиться майстерності у тих заводчиків, хто має досвід у цій справі. Насправді робота це не надто важка і окупається сповна при адекватному її виконанні. Для ведення овчинно господарства необхідно подбає про дах для своїх овець. Їм знадобиться сарай або вольєр достатньої площі, щоб переночувати або сховатися там від негоди. Невелике стадо цілком задовольниться невеликим загоном. Розуміння того, як доглядати за вівцями, має на увазі не тільки турботу про тварину, а й утримання в чистоті його «житла».

 • . 3

  Вівця потребує постійного знаходженні на свіжому повітрі в теплу пору року і аж до перших заморозків. Від того, наскільки довго вона знаходиться на вулиці, залежить якість її вовни — вона стає густішим і м’якше. Це один з продуктів, за які цінуються ці тварини, значить необхідно забезпечити своєму стаду наявність пасовища. До того, як пасти овець в цьому місці, слід переконатися в його безпеці і наявності достатньої кількості їжі.

 • . 4

  Харчування — дуже важливий аспект у вівчарстві. Дорослої вівці разом з її потомством необхідно 1 га зеленої трави на сезон. Заготівля корми на зиму теж вимагає серйозної підготовки. Заготовляють злакову солому, сіно з різних трав, коренеплоди. Крім того, знадобляться мінеральні підгодівлі.

 • . 5

  Для отримання основного продукту вівчарства (крім молока та м’яса), стадо необхідно регулярно стригти. Як стригти овець ножицями, знає рідкісний фермер. Це складна справа, що вимагає неабиякої сили, вправності і додаткової допомоги. Адже вівцю потрібно утримувати в процесі. Руно слід зістригати якомога ближче до шкіри. Потім його слід розкласти на відкритому повітрі, щоб просушити. Робити це слід 2 — 3 рази на рік, залежно від породи. Багато разводчікі воліють робити стрижку овець за допомогою автоматизованих засобів. Виконувати цю процедуру вручну так само ефективно, як стригти овець машинкою, але більш трудомістке і тривало.

 • . 6

  Розведення овець, крім необхідних процедур по догляду, вимагає педантичного відносини ще в багатьох питаннях: вони потребують ветеринарної допомоги, уваги на пасовище і при розмноженні, а також інших в інших аспектах. Але перш за все, для вдалого вівчарства потрібно з любов’ю ставитися до самих вівцям.

ПОДІЛИТИСЯ :
Схожі статті:
Попереднє з категорії:
ПРОКОМЕНТУВАТИ СТАТТЮ :