Як виростити березу з насіння?

як виростити березу з насіння?

Вам знадобиться
 • Насіння берези
 • Картонні ящики
 • Перегній
Інструкція
 • . 1

  З огляду на те, що насіння берези швидко опадають після дозрівання, потрібно уважно стежити за зміною кольору березових сережок, щоб встигнути зібрати насіння. Як тільки вони побуреют, потрібно переконатися, що насіння досягли потрібного розміру. Для цього, сережку потрібно потерти руками і, якщо насіння почнуть сипатися, то слід терміново обрізати гілки з сережками і пов’язати їх в пучок, як для віника. Такі пучки розвішують в безвітряному, захищеному місці для подальшого дозрівання. Приблизно через тиждень, дозрілі насіння потрібно витрусити з сережок над простирадлом, очистити їх від гілок листя і залишити ще на тиждень. Весь цей час насіння потрібно перебирати руками.

 • . 2

  Сіяти насіння берези необхідно в безвітряну погоду, краще або рано вранці або ввечері. І бажано робити це тієї ж осені, коли ви їх збираєте, оскільки схожість їх до 15%. Перед тим, як виростити березу з насіння, насіння протруюють, дотримуючись інструкції. Робиться це для того, щоб максимально запобігти виникненню хвороб дерева, грибкових захворювань.

 • . 3

  Перед посівом грунт потрібно очисть від бур’янів, вирівняти. Потім тракакторним окучником по шнуру нарізають борозни 20 см — шириною по верху, а по низу — 10 см, глибиною 5 см. Відстань між ними у стрічці близько 35 см, а між стрічками — 70 см. Напрямок борозен роблять зі сходу на захід. Грунт повинен бути родючим, удобреному перегноєм. Маленькі насіння берези люблять багато вологи. При сильному перегріві, сходи можуть загинути.

 • . 4

  Після ручного посіву насіння берези треба присипати тонким шаром перегною, або легким грунтом, а якщо посів відбувається взимку, то борозни присипають снігом, користуючись граблями. Після посіву борозни можна залишити відкритими, якщо немає загрози видування насіння або прикрити їх соломою.

 • . 5

  А як виростити березу, якщо не вийшло посадити насіння відразу після складання, восени? Потрібно зберегти до весни насіння таким чином: беруть дерев’яний ящик і кладуть на дно і по стінках листу промокальним папери, потім на цей лист всипаються насіння, зверху знову ложат аркуш паперу, поторм насіння і так шар за шаром. Ящик з насінням зберігають у сухому і захищеному місці. Ні в якому разі, березові насіння не можна зсипати в мішки. Там насіння дуже швидко зіпсуються.

ПОДІЛИТИСЯ :
Схожі статті:
Попереднє з категорії:
ПРОКОМЕНТУВАТИ СТАТТЮ :