Як виростити горобину з насіння?

як виростити горобину з насіння ?

Вам знадобиться
 • Насіння горобини
 • Садовий інструмент
 • Удобрений грунт
Інструкція
 • . 1

  Особливо ефектно горобини виглядають восени, їх палаючі грона залучають фотографів, птахів і просто цінителів природи. Всього налічується близько 190 сортів горобин, багато з яких розмножуються насінням. В диких умовах насіння розносять птахи і дрібні тварини, з посліду яких потім і проростають горобинові пагони. Потрібно володіти хоча б основною інформацією, щоб зрозуміти, як виростити горобину з насіння. Садівники збирають насіння з ягід, перетирають їх, промивають і підсушують. Насіння можна посадити у вересні-жовтні, на глибину не більше 2-х см. Зверху їх присипають землею і перегноєм. Сходи можуть з’явитися не в найближчу весну, а тільки на наступну.

 • . 2

  Для кращої схожості необхідно використовувати метод стратифікації насіння. Цей процес відбувається природним шляхом, якщо вони посіяні восени. Майбутні саджанці проходять необхідну підготовку під снігом. У домашніх умовах насіння поміщають в ящики із землею і зберігають при температурі не вище 3-х градусів. Землю потрібно періодично зволожувати, але не дуже, інакше насіння передчасно проростуть і загинє. З початком весни їх висаджують у удобрений грунт, вони готові до самостійного розвитку. До того, як пересадити горобину, повинно пройти хоча б пару років. Деревце досить невибагливо, воно легко приживається на новому місці, якщо коренева система викопана акуратно. Навіть якщо листя опало, велика ймовірність, що на наступний рік горобина знову оживе. Нерідко у людей виникає бажання принести лісову красуню до себе на ділянку. У цьому випадку виникає питання — як посадити горобину правильно? Для цього не потрібні особливі ботанічні знання, достатньо буде викопати ямку, відповідну величиною коренів, зволожити її, додати трохи піску або торфу, зміцнити в ній саджанець, гарненько присипати землею і полити.

 • . 3

  Горобина здатна зцілити від багатьох хвороб, у народній медицині з неї готують чай, відвар, сироп, настоянку, сік, пюре. Сировина можна зібрати в лісі самостійно, якщо знати, як виглядає горобина. Ягоди у свіжому або висушеному вигляді надзвичайно корисні при серцево-судинних розладах, гінекологічних проблемах, порушенні обміну речовин, діатезі, анемії, діареї, подагрі, та інших збоях у роботі організму. Єдиним протипоказанням до застосування ліків на основі горобини, є схильність до тромбоутворення і підвищене згортання крові. Про те, як цвіте горобина, навіть складають вірші. Її ніжні суцвіття з гіркуватим запахом символізують наближення літа. Білі квітучі кисті розпускаються ближче до червня, відчувши тепло. Кажуть, що горобина, яка росте поряд з житлом людини, відводить весь негатив. Це дерево має потужну енергетику, якої ділиться з тим, хто за нею доглядає.

ПОДІЛИТИСЯ :
Схожі статті:
Попереднє з категорії:
ПРОКОМЕНТУВАТИ СТАТТЮ :