Як виростити мандарин на підвіконні: початківцям садівникам

як виростити мандарин на підвіконні : початківцям садівникам

Вам знадобиться
 • Кісточка мандарина
 • Горщик
 • Земля
 • Мінеральне добриво
 • Вода
Інструкція
 • . 1

  Мандаринове дерево є дуже сприятливим рослиною для дому. А якщо забезпечувати йому належний догляд, то незабаром можна насолоджуватися власним урожаєм. Потрібно знати, що мандарини дуже вимогливі до світла і тепла. Їм найбільше підійде яскраве розсіяне світло. Температура повітря в літній період повинна бути + 15 — 18 ° C, а взимку — не повинна перевищувати + 14 ° C. Якщо взимку рослина не містити при даній температурі, то воно може і не заплодоносить. Так як виростити мандарин на своєму віконці? Є кілька способів посадки мандарина. Перший і найпростіший, який дасть стовідсотковий результат врожайності дерева, — покупка держака вже прищепленого рослини.

 • . 2

  І вже через рік або два дерево благополучно заплодоносить. Правда, фрукти не будуть такими ж смачними, солодкими та великими, як у магазині. У нашій північній смузі мандарину не вистачає сонячних променів, щоб плоди могли стати солодкими. Але з кожним роком врожай буде зростати і ставати менш водянистим і смачнішим, тільки потрібно обов’язково підгодовувати рослину, і в міру його зростання пересаджувати в більший горщик, відповідний його габаритам. Тільки ні в якому разі не пересаджувати дерево, вже зацвілої.

 • . 3

  Другий спосіб — вирощування мандаринового дерева з кісточки, а як виростити мандарин з кісточки? Як стверджують фахівці, виростити мандаринове дерево з кісточки в домашніх умовах не складно, але щоб дерево заплодоносить, доведеться довго чекати — 8 — 10 років, а адже рослина може і зовсім не давати плодів. Мандаринове дерево, вирощене з кісточки, потрібно обов’язково щепити.

 • . 4

  Мандарин відноситься до субтропічним рослинам, значить, йому потрібен особливий догляд. Як доглядати за мандарином? Якщо вирощування мандаринового дерева потрібно для естетичного задоволення, а не для врожаю, то дерево не вимагає особливого догляду. Але основні правила завжди слід дотримуватися. Наприклад, у літній період рослина потребує рясного поливу 1 — 2 рази на день, а взимку полив слід проводити один раз на тиждень. Поливати завжди потрібно водою кімнатної температури. Також потрібно забезпечувати певну вологість повітря навколо дерева, для цього варто обприскувати рослину з розпилювача водою пару раз в день. Садівники радять навесні проводити підгодівлю рослини добривами кожен день.

 • . 5

  Ботаніки радять прищеплювати рослина, вирощене з кісточки. Як прищепити мандарин? Прищеплювати потрібно вже доросла рослина, яка досягла 3 — 4 х-річного віку. Для розмноження мандарина в домашніх умовах найбільш ефективна щеплення рослини в бічний розріз живцями щепи з листям. Спочатку в обраному місці гострим ножем робиться невеликий надріз під кутом приблизно в 30 градусів. У розріз вставляється вже загострений клином держак. Місце щеплення потрібно обв’язати марлею і обліпити зверху вологим мохом. Якщо дотримуватися цих порад, то вже через пару років можна буде насолодитися чудовими солодкими мандаринками.

ПОДІЛИТИСЯ :
Схожі статті:
Попереднє з категорії:
ПРОКОМЕНТУВАТИ СТАТТЮ :