Як виростити мандарин з кісточки: особливості, рекомендації

як виростити мандарин з кісточки : особливості, рекомендації

Вам знадобиться
 • Насіння мандарина
 • Горщик
 • Грунт для цитрусових
 • Вода
 • Добрива
Інструкція
 • . 1

  Багато квітникарі мріють вирощувати вдома екзотичні рослини. Одним з таких рослин є мандарин, що вважається символом удачі, багатства і процвітання. При бажанні мандарин можна досить легко виростити з кісточки. Щоб виростити у себе гарне дерево з глянцевими листочками, знадобляться кісточки від стиглого мандарина. Їх потрібно загорнути у вологу марлю і покласти в тепле місце. Марлю необхідно постійно змочувати теплою водою.

 • . 2

  Коли насіння набухнуть і дадуть паростки, їх можна буде висадити в миску. Найкраще для посадки підійде спеціальний грунт для цитрусових. Можна взяти також суміш «Роза» або будь-який інший грунт для квітів. При самостійній підготовці грунту змішують в однакових пропорціях дерен, листову землю, гнойовий перегній і компост. Обов’язково потрібно використовувати дренаж. Тим, хто думає, як виростити мандарин з кісточки, необхідно пам’ятати, що сходи рослини з’являться нескоро. На це може піти три-чотири тижні.

 • . 3

  Одне з основних умов нормального росту і розвитку мандаринового саджанця — це велика кількість світла. Мандарину круглий рік необхідно інтенсивне Дванадцятигодинний освітлення. Так як світла з вікон йому недостатньо, необхідно встановлювати лампи денного світла. Навесні і влітку рослину можна тримати на лоджії, притіняючи його від яскравого сонця. У жарку пору року рослині необхідний рясний полив. Взимку полив скорочують, але стежать, щоб земля в горщику не пересихала.

 • . 4

  «Як доглядати за мандарином»? — Відповідаючи на це питання, потрібно зауважити, що велике значення має також вологість. Листочки мандарина потрібно кожен день обприскувати фільтрованої водою. Якщо є можливість, то поруч з горщиком для зволоження повітря встановлюють декоративний фонтан. Виростаючи, рослина потребує пересадки в більш просторий горщик. Це потрібно робити щорічно ранньою весною. Буде потрібно ємність, діаметром приблизно на 5 см більше, ніж попередній горщик.

 • . 5

  Мандарин пересаджують, використовуючи метод перевалки, щоб зберегти земляний кому і не пошкодити коріння. Щоб рослина давало плоди, необхідно знати, як прищепити мандарин. На рослині, вирощеному з кісточки, плоди з’являються через 12 — 15 років і їх не можна вживати в їжу. Для того, щоб насолодитися смачними ароматними плодами, необхідно прищепити до дерева держак від плодоносному дерева. Незабаром після пересадки у мандарина починається період активного росту, під час якого рослина потрібно підгодовувати. Після активної підгодівлі у нього визрівають більш солодкі плоди.

 • . 6

  Органічні і мінеральні добрива вносять раз на два тижні. Також в якості добрива радять використовувати чайну заварку, прікапивая її в грунт. Перед внесенням добрива рослину потрібно рясно полити. Щоб знати, як виростити мандарин правильно, необхідно пам’ятати, що рослина необхідно захищати від шкідників. Такими шкідниками для цитрусових може стати павутинний кліщ і щитівка. При перших же ознаках зараження потрібно обробити рослина спеціальними препаратами.

ПОДІЛИТИСЯ :
Схожі статті:
Попереднє з категорії:
ПРОКОМЕНТУВАТИ СТАТТЮ :