Як виростити насіння соняшника на дачі?

як виростити насіння соняшника на дачі?

Вам знадобиться
 • Насіння соняшнику
 • Вода
 • Освітлений ділянка
Інструкція
 • . 1

  Як виростити насіння соняшника на дачі? Любителі насіння соняшнику цілком можуть виростити хороший урожай цих ласощів прямо на своїй ділянці. Соняшник досить невибагливий і не вимагає особливого догляду, тому вирощувати його може навіть городник-аматор. Соняшник не сильно вибагливий у відношенні грунтів і прекрасно росте навіть у посушливих бідних грунтах, проте є певні хитрощі, як виростити насіння соняшнику, які слід використовувати при догляді за рослиною. В принципі, склад землі, на якій вирощується соняшник не грає великого значення, проте до вибору місця потрібно підійти зі знанням. Вся справа в тому, що соняшник це солнцелюбівие культура і якщо посадити його в тіні, насіння будуть визрівати набагато гірше, причому більшість насіння будуть порожніми, тому слід вибрати самий світлий ділянку на дачі, де соняшник зможе купатися в променях сонця весь світловий день. Крім того, найкраще підготувати грунт для посіву соняшнику ще восени, ретельно перекопавши і розпушивши ділянку, можна удобрити грунт гноєм або азотними добривами.

 • . 2

  Після того як ділянка обраний, виникає наступне питання, як посадити насіннячко. Насіння соняшнику годі й пророщувати перед посадкою, досить висіяти насіння, в лунки трохи прикопавши і рясно полив. Насіння прекрасно проростуть самостійно. Для того щоб соняшник встиг дозріти посів варто проводити навесні в перших числах травня на глибину приблизно на 6 — 8 см. Відстань між паростками має бути не менше 0, 5 метра інакше рослини почнуть забивати один одного і насіння в капелюшку в підсумку вийдуть маленькі в капелюшку. Якщо є бажання, можна підготувати насіння до посадки, так як проростити насіння соняшнику справа пари днів, для цього потрібно їх замочити в теплій воді на 2 дня, а коли з’являться паростки висадити у відкритий грунт. З тим як садити насіння на своїй ділянці розібралися, тепер можна приступати до наступних питань, як доглядати за соняшником і вберегти майже доспілу капелюшок з насінням від птахів. Як вже говорилося раніше, в особливому догляді соняшник не потребує, однак особливу увагу варто звернути на полив і розпушення землі.

 • . 3

  Полив потрібен регулярний і у випадку з соняшником, чим більше, тим краще. Землю потрібно розпушувати кожні 2 — 3 тижня, заодно можна прополювати бур’яни. Дозрівання насіння в капелюшку соняшнику зазвичай настає на 75 — 90 день після висіву. Доспілу капелюшок можна легко відрізнити від ще стиглої, так як капелюшок, в якій насіння повністю сформувалися, більше не повертається слідом за сонцем, а крениться вниз, висихаючи поступово повністю, саме висохлі капелюшки вважаються дозрілими. В останні два тижні до повного дозрівання капелюшки соняшників сильно піддані нападу птахів, особливо виробів, які люблять викльовувати стиглі зерна. Щоб захистити висихає капелюшок від пошкоджень потрібно надіти на неї марлевий мішечок, який завадить виробами здійснювати крадіжки. Якщо соняшників висаджується багато, і немає можливості на всі капелюшки надіти марлеві мішечки можна встановити лякало в надії, що воно відлякає шкідників.

ПОДІЛИТИСЯ :
Схожі статті:
Попереднє з категорії:
ПРОКОМЕНТУВАТИ СТАТТЮ :