Як виростити папороть в домашніх умовах?

як виростити папороть в домашніх умовах?

Вам знадобиться
 • Папороть
 • Приміщення
 • Квітковий горщик
Інструкція
 • . 1

  Папороть — одне з найдавніших рослин. Близько 400 мільйонів років тому Землю покривали папоротеві лісу. За весь час свого існування рослина пристосувалося до різних умов. Знайти його можна в будь-якому куточку планети, за винятком Арктики. На сьогоднішній день у всьому світі налічується близько 10000 різновидів цієї рослини. І нехай зовні вони можуть сильно відрізнятися один від одного, в догляді вони схожі. За пишну зелень і різноманітність видів і цінують його квітникарі, але, як виростити папороть в домашніх умовах, знають не всі.

 • . 2

  Кисла вапняна грунт не підходить для вирощування папороті. Тому слід підготувати звичайний садовий грунт, додавши в нього трохи торфу. Вносити різні добрива й підгодівлі не бажано, щоб не знижувалася природна стійкість папороті до несприятливих умов. Важливо також відзначити, що ця рослина погано переносить пересадку. Тому цю процедуру потрібно проводити тільки в крайніх випадках.

 • . 3

  Папороть може виконувати не тільки естетичну функцію. Існує два види, які можна вживати в їжу: орляк і страусник. Багато в курсі, як солити папороть, проте не всі знають, які умови потрібні для його зростання. Ця рослина потребує розсіяному і достатньому освітленні. Але потрібно оберігати його від прямих сонячних променів. Якщо папороть росте в кімнаті, то часте провітрювання обов’язково. При цьому протягів краще уникати.

 • . 4

  Що стосується поливу, то папороті люблять вологу. Тому потрібно стежити за тим, щоб грунт був досить вологою. При всьому при тому земля не повинна бути сирою. Якщо рослина вирощується в саду, то ефективно щовечора сприскувати його. Важливо пам’ятати, що папороть краще поливати дощовою, кип’яченої або відстояною водою.

 • . 5

  У випадку, коли коріння рослини розрослися і зайняли весь об’єм горщика, виникає питання: як пересадити папороть. Насамперед потрібно підготувати грунт і просторий вазон. Після цього, розправивши коріння, пересадити рослину. Також можна перенести папороть зі старого горщика разом із земляною грудкою, намагаючись не пошкодити кореневу систему. При цьому шийка кореневища повинна знаходитися на поверхні землі. Цю процедуру потрібно проводити навесні, що важливо.

 • . 6

  У початківців квітникарів-любителів часто виникають питання: як доглядати за домашнім папороттю, які умови потрібні для його нормального росту? Щоб рослина відчувало себе комфортно, потрібен досить вологе і тепле повітря. Причому температура може коливатися від 10 до 20 ᵒ С. Що стосується вологості, то забезпечити її можна, поставивши рослина близько автоматичного освіжувача повітря. Також відмінним рішенням цієї проблеми стане ванна кімната за умови природного освітлення.

 • . 7

  Не потрібно бути фахівцем-професіоналом, щоб розібратися, як посадити папороть. Ці рослини невибагливі, і утримувати їх в домашніх умовах не представляє складності. Дотримання температурного режиму та режиму вологості — все, що потрібно для оптимального росту. При правильному догляді, папороть майже не уражується хворобами і шкідниками, і буйно росте, радуючи око своїм здоровим виглядом.

ПОДІЛИТИСЯ :
Схожі статті:
Попереднє з категорії:
ПРОКОМЕНТУВАТИ СТАТТЮ :