Як виростити селера кореневої?

як виростити селера кореневої?

Вам знадобиться
 • Насіння
 • Садовий інвентар
 • Вода
 • Добрива
 • Стаканчики
Інструкція
 • . 1

  Практично кожен чув про таку рослину, як кореневої селера, але не кожен може розповісти про те, як виростити селера кореневої. Для початку корисно буде дізнатися, як виглядає селеру. Це дворічна рослина сімейства зонтичних. Його висота сягає 30 сантиметрів, в поперечнику до 40 сантиметрів. У перший рік життя кореневої селери формується коренеплід і розетка з листя. Цвісти рослина починає на другий рік життя. Тепер про те, як посадити селеру. Кореневої селеру можна виростити тільки через розсаду.

 • . 2

  Для початку необхідно посіяти насіння. Висів насіння відбувається в середині лютого. З практики видно, що насіння краще сіяти в невеликі стаканчики (можна з-під йогурту) 3 — 4 см по діаметру. Перед висіванням необхідно ущільнити грунт, потім посіяти 3 — 4 насінини. Перед посівом насіння кореневої селери добре буде замочити на 3-і доби. Після посіву насіння засипають тонким шаром перегною. Сходи з’являться через 15 — 20 днів після посіву. Сходи необхідно дуже акуратно поливати. Найкраще це робити чайною ложкою уздовж стінок стаканчика.

 • . 3

  Коли у рослини з’явиться 2 — 3 листочка, необхідно в кожному стаканчику вибрати по одному найсильнішому рослині, а в інших рослин видалити листочки на рівні землі за допомогою манікюрних ножиць. Залишилося рослину необхідно постійно підгортати, інакше воно може впасти і зламати коріння. У середині травня необхідно висаджувати розсаду селери у відкритий грунт. Тепер про те, як садити селеру. Розсаду потрібно висадити в пухку удобрення землю. Відстань між розсадою має бути не менше 10 — 12 сантиметрів. Розсаду кореневої селери не потрібно садити глибоко. Після висадки у відкритий грунт селера НЕ підгортають. Садівники радять у серпні відгребти землю від коренів рослини і підрізати верхні корінці (надалі це необхідно робити постійно) — коренеплоди виростуть більші, і не будуть розгалужуватися.

 • . 4

  Селера любить регулярні поливи і добрива, можна чергувати органічні і мінеральні підгодівлі. Крім того, необхідно постійно зрізати зовнішні листя, залишаючи 4 — 6 молодих листочків. Кореневої селера вживають в їжу, коли бульби будуть в діаметрі 8 — 14 сантиметрів. Забирають кореневої селера в період з 20 по 30 жовтня. Потрібно акуратненько викопати рослини, обтрусити від землі, листочки і коріння необхідно обрізати. Потім бульби підсушують. Зберігається кореневої селера під шаром пісочку в ящиках при температурі 0 — 2 градуси. При дотриманні цих умов, селера відмінно зберігається до наступного врожаю. При вживанні в їжу необхідно дізнатися, як чистити селеру. Найкраще для приготування страв вибирати більш гладкі, тверді бульби. Вони будуть легше чиститься.

 • . 5

  Для початку бульби селери необхідно вимити. Потім необхідно взяти тонкий гострий ніж або овочерізку і зрізати нижню і верхню частини. Після цього потрібно зняти шкірку з усього коренеплоду і вирізати ножичком всі темні поглиблення. У кореневої селери можуть бути губчасті частини, їх необхідно видалити, в їжу вони не вживаються. Після очищення селера обполіскують водою і вживають в їжу.

ПОДІЛИТИСЯ :
Схожі статті:
Попереднє з категорії:
ПРОКОМЕНТУВАТИ СТАТТЮ :