Як виростити сосну з насіння: поради лісника

як виростити сосну з насіння : поради лісника

Вам знадобиться
 • Шишки з насінням
 • Грунт
 • Горщики
Інструкція
 • . 1

  Перед тим як виростити сосну з насіння необхідно запастися шишками. Збирати шишки краще в період з листопада по квітень, поки вони ще не розкрилися і насіння ще знаходяться всередині. Щоб полегшити збір насіння, шишку можна злегка підсушити. Насіння більшості деревних порід відразу ж після збору перебувають у стані глибокого спокою і не проростають. Як прискорити проростання насіння? На сьогоднішній день існує кілька досить ефективних методів, значно прискорюють схожість. Насамперед, це витримування насіння при температурі від 0 до 7 градусів протягом чотирьох місяців. Також допомагає одноденне вимочування насіння або їх обробка спеціальними хімічними реагентами.

 • . 2

  Висівати підготовлені насіння сосни краще в ящики з дренажними отворами. Земля повинна бути досить пухкої. Садити насіння краще нечасто і неглибоко. Через 5 — 6 місяців саджанці зміцніють і досягнуть розміру близько 8 сантиметрів. Створювати тепличні умови не потрібно, і навесні деревце вже можна висадити у відкритий грунт — так само неглибоко, на відстані 10 — 15 сантиметрів один від одного. Сосна росте швидко. Для того щоб саджанець досяг приблизно 60 сантиметрів у висоту, необхідно всього близько трьох років.

 • . 3

  Туя — прикраса будь-якого ландшафту. Багато садівники не тільки знають як виростити тую з насіння, але й успішно застосовують це на практиці. Насіння збирають пізньої осені, але при витягу їх з шишки важливо не пересушити її, інакше насіння втратять схожість. Температуру можна підвищувати більше 7 градусів за Цельсієм. Висаджують насіння у відкритий грунт ранньою весною на відстані 10 сантиметрів один від одного.

 • . 4

  Виростити дерево з насінини-завдання відповідальна і для благополучно з нею впоралися вже не буде проблем — з тим, наприклад, як виростити пеларгонію з насіння, або як посадити петунію з насіння. Посадити і виростити дерево — це справжнісінький привід для гордості!

ПОДІЛИТИСЯ :
Схожі статті:
Попереднє з категорії:
ПРОКОМЕНТУВАТИ СТАТТЮ :