Як виростити стевію з насіння: природний замінник цукру

як виростити стевію з насіння : природний замінник цукру

Вам знадобиться
 • Насіння
 • Горщики
 • Грунт
Інструкція
 • . 1

  Стевія — це багаторічна рослина, відоме ще під назвою «медова трава». Історія використання стевії індіанцями Гуарані налічує більше 1500 років. У Росії ця рослина вперше привіз Академік Вавилов Н. І. у 1934 році. І з тих пір багатьох цікавить, як виростити стевію з насіння взимку або влітку. Земля для цього потрібна легка і багата з домішкою річкового піску. Треба її досить багато, щоб горщики, ящички або відерця були об’ємом понад 2-х літрів. Вапнування або торф краще не використовувати. Так як основної складової листя цієї унікальної рослини є стевіозид, а він в 150 — 300 разів солодше, ніж цукор , індіанці широко застосовували стевію в приготуванні різних страв і солодкого пиття.

 • . 2

  Температура для вирощування стевії так само, як виростити кипарис з насіння — потрібна 15 — 30 градусів, а найкраще вона росте при температурі 22 градуси. Дуже часто виникає бажання виростити цю корисну рослину у себе вдома. У цьому випадку можна придбати насіння стевії в квітковому магазині. Насіння краще зберігати в холодильнику, загорнутим в холщевую тканину. Потім, дочекатися осені і посіяти їх у грунт з метою отримати розсаду. Глибина висівання не повинна перевищувати 0, 5 см. Насіння виглядають практично так само, як виглядає насіння конопель. Бажано поприскать грунт з розпилювача, накрити скляною прозорою посудом і прибрати в прохолодне місце з температурою близько 7 градусів вище нуля.

 • . 3

  Через 12 — 15 днів горщики можна перенести в кімнату. Необхідно часте обприскування і провітрювання рослин. Багато хто не знає, як заготовити насіння, щоб рослина зійшло. У разі відсутності сходів, знову помістити горщики в прохолодне місце і повторити всю процедуру вигонки насіння. Сходи можна пересадити в постійну грунт, коли у них з’являться не менше трьох справжніх листків. Ця методика схожа з методикою, як виростити гібіскус з насіння. Вкорінюється рослину протягом двох-трьох тижнів. Стевія любить сонячне світло або легку півтінь. Так що, південна або південно-східна сторона вікна цілком підійде. 6 — 7 років можна використовувати стевію як домашній виробник цукру.

ПОДІЛИТИСЯ :
Схожі статті:
Попереднє з категорії:
ПРОКОМЕНТУВАТИ СТАТТЮ :